OGROMNE korki na wylotówkach z dużych miast. Polacy ruszyli na majówkę!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

OGROMNE korki na wylotówkach z dużych miast. Polacy ruszyli na majówkę!

2021-04-30 19:12

OGROMNE korki na wylotówkach z dużych miast. Polacy ruszyli na majówkę! Wzmożony ruch na polskich drogach można było zaobserwować już po południu, ale w ostatnich godzinach sytuacja znacznie się pogorszyła. Mieszkańcy miast masowo zaczęli wyjeżdżać na długi weekend, a to oznacza korki i wypadki.

W najtrudniejszej sytuacji są kierowcy wyjeżdżający z Warszawy. Na trasach A2, S7, S8 na wyjeździe ze stolicy tworzą się duże korki. Dodatkowo staniecie na A2 z Warszawy w kierunku Łodzi korek ciągnie się przez kilkanaście kilometrów a zaczyna się przed węzłem Wiskitki. Korek też na A4 tuż za Wrocławiem zaczyna się już na wysokości Sośnicy. W Krakowie stoi cała A4 z Katowic nie tylko przez majówkowe wyjazdy, ale też przez prowadzone tam prace drogowe. Zaczyna się tez korkować na zakopiance tuż za Nowym Targiem. Policja apeluje o zdjęcie nogi z gazu.

Problemy mają również ci, którzy podróżują autobusami w Warszawie:

- Z powodu trudnych warunków drogowych występujących w alei Armii Krajowej i na Trasie Toruńskiej autobusy linii 112, 132, 134, 156, 186, 326, 414, 518, 705, 735 jadące w kierunku Marek, Białołęki, Pragi Płn., Nowodworów, Bródna, Ryni i Zegrza Płd. kursują z opóźnieniami około 30 minut - czytamy w komunikacie na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

Te hity rozgrzeją Was w maju!
Sonda
Czy sporty kobiece i męskie są równo traktowane?
Źródło: OGROMNE korki na wylotówkach z dużych miast. Polacy ruszyli na majówkę!