Nowe tramwaje w Warszawie - kiedy pojawią się na torach?

i

Autor: www.facebook.com/tramwaje.warszawa Tramwaj

Nowe tramwaje w Warszawie - kiedy pojawią się na torach?

2021-04-20 14:53

Już niedługo mieszkańcy i mieszkanki Warszawy będą przewożeni nowymi tramwajami! Pierwsze testy pojazdów już się odbyły. Kiedy zaś wyjadą na stołeczne torowiska? Tego możecie się dowiedzieć z naszego artykułu.

Nowe tramwaje w Warszawie - kiedy pojawią się na torach? Takie pytanie mogą sobie zadawać wszystkie osoby korzystające z warszawskiego transportu miejskiego. Tramwaje Warszawskie zakupiły nowe wagony w ramach modernizacji taboru. Nowe tramwaje zostały specjalnie zaprojektowane dla stolicy. Docelowo ma ich być 123. Dwa pierwsze pojazdy już są gotowe. Wagony przeszły pozytywnie testy w Republice Korei, gdzie zostały wybudowane. Jak czytamy na stronie Tramwajów Warszawskich: Producent przeprowadził kilkadziesiąt badań fabrycznych i tych wymaganych na potrzeby homologacji. Sprawdził m.in. urządzenia elektryczne, hamulce i systemy związane z bezpieczeństwem. Tramwaj został podniesiony, przetestowano jak zachowuje się na ciasnych zakrętach. Sprawdzono też jego szczelność, działanie klimatyzacji, oświetlenia, a nawet wyregulowano głośność dzwonka. TW podało też wstępny termin oddania tramwajów do użytku.

Wiewiórki w Łazienkach Królewskich

Kiedy pojadą nowe tramwaje?

Najpierw tramwaje zostaną przetransportowane do Polski drogą morską. Z początkiem wakacji, gdy już trafią do Warszawy, przejdą kolejne testy homologacyjne. Jesienią powinny podróżować nimi warszawianki i warszawiacy. Kolejne 121 tramwajów będzie stopniowo odbieranych i wpuszczanych na tory od początku 2022 aż do końca kwietnia 2023 roku.

Warszawa w liczbach. Jak dobrze znasz stolicę?

Pytanie 1 z 6
W którym wieku Warszawa została założona?
Źródło: Nowe tramwaje w Warszawie - kiedy pojawią się na torach?