Nie willa, a wybieg... z basenem! Taki dostaną warszawskie niedźwiedzie

i

Autor: Adrian Grycuk

Nie willa, a wybieg... z basenem! Taki dostaną warszawskie niedźwiedzie

2021-07-14 15:12

Nie willa, a wybieg z basenem. Taki będzie czekał już niedługo na niedźwiedzie z warszawskiego zoo. Po zeszłorocznym wtargnięciu pijanego mężczyzny do wybiegu Sabiny i Małej, zwierzęta musiały zostać przeniesione w inne miejsce. Aby było im tam wygodniej, Fundacja Panda przeprowadziła zbiórkę, dzięki której niedźwiedzie już niedługo skorzystają z nowych atrakcji.

ESKA XD #026 - MANESKIN, ROLNICY, PLAŻA i PROBLEMY Z KLIMATYZACJĄ

Nowy wybieg dla warszawskich niedźwiedzi

Będą miały swój własny basen! Niedźwiedzie z warszawskiego zoo już niedługo będą mogły cieszyć się nowym miejscem do życia. W zeszłym roku na teren ich wybiegu przy alei Solidarności wtargnął pijany mężczyzna, który próbował podtopić pływającą w fosie niedźwiedzicę. To skłoniło Fundację Panda do zmian:

- Zapadła decyzja, żeby ze względów bezpieczeństwa niedźwiedzie zabrać z alei Solidarności i przenieść je na wybieg wewnątrz ZOO. Wybieg, choć zielony i ładnie zarośnięty, to wymagał pewnych modernizacji, aby niedźwiedziom było lepiej - mówi Olga Zbonikowska z Fundacji Panda

Czytaj także: Miasto rusza z kolejnym etapem przebudowy Marsa i Żołnierskiej

Sonda
Upały w Polsce - czy masz już dość?

Nowy dom Małej i Sabiny - niedźwiedzi ze stołecznego ZOO

Fundacja  stworzyła dla stołecznych niedźwiedzi internetową zbiórkę. Wsparło ją prawie pięćset osób, dzięki czemu udało się zebrać ponad trzydzieści tysięcy złotych. A to znaczy, że Sabina i Mała już niedługo będą mogły skorzystać z basenu i deszczownicy:

- To wszystko, a przede wszystkim niewidoczne prace, czyli przyłącza, cała potrzebna infrastruktura, to największe wydatki w tym momencie, ale prace już się zaczęły. Basen jest już widoczny i myślę, że do końca lata jest szansa, że remont się skończy - mówi Olga Zbonikowska z Fundacji Panda

Koszt całej modernizacji wyniesie około 50 tysięcy złotych. Brakującą kwotę pokryje fundacja. 

Czytaj także: Poszukiwania OJCA Z DWÓJKĄ DZIECI - policja apeluje o pomoc!

Sonda
Czy jesteś za likwidacją 500 plus?
Źródło: Nie willa, a wybieg... z basenem! Taki dostaną warszawskie niedźwiedzie