Całkowite zaćmienie Słońca

i

Autor: pixabay Całkowite zaćmienie Słońca będzie miało miejsce 8 kwietnia 2024 roku

USA

NASA organizatorem eventu z okazji zaćmienia Słońca w 2024. Wybrano cudowne miejsce

2023-11-16 14:33

Całkowite zaćmienie Słońca, jedno z najbardziej fascynujących zjawisk kosmicznych, które będziemy mieli okazję oglądać już w przyszłym roku! 8 kwietnia 2024 roku będzie wyjątkowym dniem dla miłośników astronomii. NASA we współpracy ze stanem Nowy Jork szykuje z tej okazji spektakularny event. A co więcej, wybrali cudowne miejsce na obserwację tego niesamowitego, kosmicznego spektaklu.

Dla wszystkich, którzy marzą o podróży do Stanów Zjednoczonych, podpowiadamy, że warto udać się za ocean w kwietniu 2024 roku. NASA bowiem, we współpracy ze stanem Nowy Jork w dniach od 4 do 8 kwietnia 2024 organizują event z okazji zaćmienia Słońca, które będzie miało miejsce 8 kwietnia w godz. 14:04-16:31. Całkowite zaćmienie potrwa 3 min. i 31 sek i rozpocznie się o godz. 15:18 czasu wschodniego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Zorze polarne w Polsce 2023 - gdzie zobaczyć? Zorze za granicą - gdzie i kiedy jechać? Norwegia, Islandia, Finlandia

Eska Summer City Olsztyn. Impreza na starówce!!

Zaćmienie Słońca w USA. NASA i Nowy Jork szykują spektakularne wydarzenie

Zdecydowano, że event z okazji zaćmienia Słońca odbywać się będzie w bardzo wyjątkowym miejscu - nad Niagarą! Wodospad Niagara, znany ze swojej naturalnej urody i monumentalności i jest jednym z najlepszych miejsc widokowych w Stanach Zjednoczonych, dlatego też to właśnie on stanie się areną spektaklu, w chwili, gdy Księżyc całkowicie zakryje Słońce na niespełna cztery minuty.

Wodospad Niagara to spektakularne, naturalne tło dla tego jedynego w życiu wydarzenia, a współpraca z NASA w celu zapewnienia programowania i edukacji poprzedzającej zaćmienie z pewnością przyciągnie tysiące nowojorczyków i gości odwiedzających miasto - przekazała w oficjalnym oświadczeniu gubernatorka Nowego Jorku Kathy Hochul.

Marzysz o spotkaniu z pracownikami NASA? Nic trudnego!

Liczne wydarzenia związane z zaćmieniem rozpoczną się już 4 kwietnia 2024. Cały program będzie realizowany w różnych miejscach przy wodospadzie Niagara. A mianowicie: w Bibliotece Publicznej Niagara Falls, w Centrum Dziedzictwa Kolei Podziemnej Niagara Falls, w Muzeum Akwarium Niagara, w Niagara Power Vista, w Instytucie Kulinarnym Niagara Falls i oczywiście w Parku Stanowym Niagara Falls.

Naukowcy będą dzielić się swoją wiedzą, eksperci poprowadzą fascynujące prezentacje, natomiast astronauci podzielą się swoimi unikalnymi doświadczeniami. To doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o kosmosie, astronomii i tajemnicach zaćmienia słońca. Zorganizowane wydarzenia obejmą także interaktywne zajęcia dla dzieci, warsztaty fotograficzne dla pasjonatów, a także specjalne pokazy wizualne. Brzmi zachęcająco?

Źródło: NASA organizatorem eventu z okazji zaćmienia Słońca w 2024. Wybrano cudowne miejsce