Myszojeleń jak z piosenki zamieszkał w ogrodzie zoologicznym w Polsce! Gdzie można zobaczyć Arnolda? [WIDEO, FOTO]

2020-11-06 18:48 a.d.

Myszojeleń zamieszkał w ogrodzie zoologicznym w Polsce. Zagrożony wyginięciem ssak, którego internauci poznali dzięki nietypowej przeróbce piosenki, teraz jest jednym z mieszkańców warszawskiego ogrodu zoologicznego. Arnold, bo takie nosi imię zwierzak, zalicza się do najmniejszych ssaków kopytnych świata. Co warto o nim wiedzieć? Kiedy można go zobaczyć?

Myszojeleń albo prawidłowo - kanczyl jawajski - jest nowym domownikiem warszawskiego zoo. Arnold, bo tak ma na imię, to jeden z najmniejszych ssaków kopytnych świata.

- Ciałko mają dosyć obłe, natomiast wyjątkowe, bardzo cienkie kończyny. Przednie kończyny są w zasadzie o średnicy ołówka - mówi opiekun Arnolda z warszawskiego zoo, Marcin Chrapowicki. 

Arnold przyjechał do Warszawy z ogrodu zoologicznego w szwajcarskim Bernie. To gatunek niezwykle trudny do zaobserwowania w naturze.

- Kanczyl jawajski żyje tylko na Jawie. Jaka jest jego liczebność? Trudno powiedzieć, dlatego, że ciężko jest dotrzeć w rejony, gdzie one występują - podkreślał opiekun zwierzęcia. 

Warszawskie zoo opublikowało kilka ciekawostek o swoim nowym podopiecznym:

  • Kanczyle zalicza się do najmniejszych ssaków kopytnych świata. Kanczyl jawajski waży zaledwie 1,5 – 2 kg, a jego kończyny mają średnicę porównywalną do średnicy ołówka. Dla porównania przypomnijcie sobie ile ważą Wasze domowe psy lub koty i spójrzcie na ich łapki.
  • Ze względu na niewystarczająca ilość danych i trudności zaobserwowania tego gatunku w naturze, posiada on kategorię – DD (Data Deficient) w Czerwonej Księdze IUCN.
  • Kanczyle posiadają ciekawą strategię obrony w sytuacji zagrożenia. Przy bezpośrednim starciu używają swoich ostrych wystających kłów. Aby odstraszyć rywali wykorzystują też sygnały dźwiękowe. Potrafią wydawać odgłosy przypominające płacz, a także uderzają racicami o ziemię z dużą prędkością (7 razy na sekundę) imitując werbel. Gdy w ciemnościach padnie na nie snop światła zastygają w bezruchu.

Arnolda można odwiedzać w Zoo w Warszawie codziennie między godziną 9, a 16. Z pewnością stanie się on wkrótce największą atrakcją ogrodu! Możecie zobaczyć go również już teraz w poniższym wideo!

Myszojeleń - zwierze, które kochają internauci

Myszojeleń sławny w Polsce stał się dzięki piosence, która ukazała się w serwisie YouTube. Możecie jej posłuchać poniżej!

Ksiądz ratownik medyczny