łąka leśmiana

i

Autor: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Wakacje w plenerze? To możliwe dzięki Muzeum POLIN! Rusza Łąka Leśmiana

2021-06-24 15:53

Joga, seanse filmowe pod chmurką czy spacery śladem wybitnego poety - już po raz piąty rusza wakacyjny cykl Muzeum POLIN, czyli Łąka Leśmiana. Imprezę zainauguruje w sobotę, 26 czerwca, koncert zespołu Tęskno.

Trening do piosenek EKIPY | ESKA XD - Fit vlog #25
Sonda
Wakacje 2021 - czy powinny trwać krócej czy dłużej?

Wakacje w plenerze? To możliwe dzięki Muzeum POLIN, które już po raz piąty zaprasza na Łąkę Leśmiana!

​Już od soboty, 24 czerwca, aż do końca sierpnia, na łące kwietnej tuż przy gmachu Muzeum, a także online, będą odbywały się wydarzenia kulturalne i edukacyjne w ramach Łąki Leśmiana - wyjątkowego przedsięwzięcia Muzeum POLIN.

"Bedzie można wziąć udział w zajęciach jogi w plenerze, przed nami także warsztaty ogrodnicze. Z miejskim ogrodnikiem będziemy poznawać rośliny, o których pisał Leśmian. Będziemy także je sadzić i uczyć się je pielęgnować" - mówi Marta Sarnowska, koordynatorka Łąki Leśmiana.

Wśród kilkudziesięciu zaplanowanych wydarzeń są także spacery, które pozwolą lepiej poznać poetę Bolesława Leśmiana.

"Prowadził po pierwsze bujne życie kawiarniano-towarzyskie. Bywał w miejscach gdzie w owym czasie należało bywać i tam spotykał się z przyjaciółmi. Ale po drugie, było to intensywne życie erotyczno-uczuciowe. Podczas spacerów odkryjemy kim były i gdzie mieszkały jego muzy" - mówi Katarzyna Jakubowicz, edukatorka i przewodniczka z Muzeum POLIN.

Cykl rozpocznie i zakończy koncert online zespołu Tęskno.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Wakacje w plenerze? To możliwe dzięki Muzeum POLIN! Rusza Łąka Leśmiana