Skierowanie na szczepienie za mniej niż 100 złotych? Jest luka!

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Skierowanie na szczepienie za mniej niż 100 złotych? Jest luka!

Mniej niż 100 złotych za skierowanie na szczepionkę na koronawirusa. Tak radzą sobie "zapominalscy"

2021-04-20 18:21

Ci, którzy nie zapiszą się na szczepienie w wybranym terminie, będą musieli dłużej poczekać na swoją kolej - informował wcześniej pełnomocnik rządu ds. szczepień. Okazuje się jednak, że istnieje luka, która pozwoli obejść te ograniczenia. Trzeba jednak zapłacić. Ile kosztuje skierowanie na szczepionkę na koronawirusa?

Zapomniałeś zgłosić chęć szczepienia? Możesz kupić skierowanie. Otrzymaliśmy informację od naszego czytelnika, który twierdzi, że jest luka, która na to zezwala!

- Moi znajomi, którzy w styczniu zapomnieli zgłosić przez stronę internetową chęci szczepienia, nie mieli wystawionego e-skierowania na szczepienie przeciw COVID-19. Ale znaleźli lukę. Po zapłaceniu 89 zł dostali e-skierowanie - informuje czytelnik.

Czytaj także: Ponowne zakażenie COVID-19. Ta grupa osób jest bardziej narażona na powtórną infekcję

Chodzi o stronę teleporady.eu. W tej chwili nie można z niej korzystać. Po wejściu na stronę pojawia się komunikat o przeciążeniu. - Przepraszamy za utrudnienia. Z uwagi na dużą ilość zamówień strona w chwili obecnej została zablokowana. Planowane otwarcie strony jutro. Złożone zamówienia zostaną zrealizowane w ciągu 24 godzin. O zrealizowanym zamówieniu zostaną państwo poinformowani SMS-em. W dniu dzisiejszym kontakt telefoniczny jest niemożliwy. Dziękujemy za wyrozumiałość - czytamy.

Strona jest nieczynna co najmniej od dwóch dni. Możemy jednak przeczytać, że średni czas oczekiwania na poradę to 30 minut. Podczas takiej wizyty mamy otrzymać skierowanie na szczepienie przeciw Covid-19. - Wystawione skierowanie nie gwarantuje zaszczepienia (o harmonogramie i kolejności szczepień decyduje Minister Zdrowia). W wielu przypadkach punkty szczepień w sytuacji zagrożenia zmarnowania dawki oferuje szczepienia komukolwiek z wystawionym skierowaniem na szczepienie - czytamy.

Czytaj także: Nowy harmonogram szczepień. Jakie roczniki zarejestrują się do 10 maja?

Wcześniej pełnomocnik rządu ds. szczepień, Michał Dworczyk informował że osoby, które zrezygnowały ze szczepienia, tracą kolejkę. Będą mogły ponownie się zaszczepić, ale wiąże się to z "odpowiednio długim czasem oczekiwania".

Skierowanie na szczepienie za mniej niż 100 złotych? Jest luka!

i

Autor: teleporady.eu, zrzut ekranu Skierowanie na szczepienie za mniej niż 100 złotych? Jest luka!

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Najważniesze wydarzenia 2020 roku. Niby tak niedawno, a pewnie kilku błędów nie uda ci się uniknąć

Pytanie 1 z 12
Styczeń: Śmierć Koby'ego Bryanta. W jaki sposób zmarł legendarny koszykarz?
Raport z anteny 20.04, godz.10
Źródło: Mniej niż 100 złotych za skierowanie na szczepionkę na koronawirusa. Tak radzą sobie "zapominalscy"