Młodzi dostaną kilkaset złotych za zaszczepienie się! Premier już to ogłosił!

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/v-a-n-3-ss-a

Młodzi dostaną kilkaset złotych za zaszczepienie się! Pieniądze już za pierwszą dawkę!

2021-06-28 14:43

Młodzi dostaną kilkaset złotych za zaszczepienie się. Na taki pomysł zachęcenia młodzieży do udziału w programie szczepień wpadł grecki rząd. To ma zdecydowanie przyśpieszyć tempo szczepień w tym kraju. Premier rządu Kyriakos Mitsotakis ogłosił, że osoby, które przyjmą już pierwszą dawkę dostaną bon o wartości 150 Euro. Dodatkowo przez jeden miesiąc będą mieć darmowy internet w telefonie.

Grecki rząd chce przyspieszyć akcję szczepień przed letnim sezonem wakacyjnym. "To dług wobec młodych i dowód wdzięczności" - tłumaczył na spotkaniu ministerialnym w poniedziałek szef rządu. Premier Mitsotakis zapowiedział, że blisko 940 tys. młodych Greków w wieku 18-25 lat, którzy się zaszczepili, lub zaszczepią przeciw Covid-19 co najmniej jedną dawką, będzie mogło otrzymać do końca roku bon wartości 150 euro. Po przeliczeniu dzisiejszym kursem Euro (4,49) to ponad 670 zł. Dodatkową zachętą dla młodzieży ma być darmowy dostęp do internetu w telefonie przez cały sierpień.

CZYTAJ TAKŻE: Nie będzie zapisów na drugą dawkę szczepionki. Niedzielski przedstawia nową propozycję

W Grecji trwa pandemiczne rozluźnienie

Z powodu systematycznie spadającej liczby zakażeń, od zeszłego tygodnia w Grecji nie trzeba nosić masek na zewnątrz, a od poniedziałku osoby w pełni zaszczepione mogą cieszyć się wyjściem na siłownie czy do pracy, bez potrzeby testowania się na Covid-19. Obecnie w pełni zaszczepione jest ok. 33 proc. 11-milionowej populacji Grecji. Rząd niepokoi się nie tylko niesatysfakcjonującym odsetkiem zaszczepionych, ale też wzrostem zakażeń wariantu Delta.

Od początku pandemii Grecja zanotowała 420 905 przypadków infekcji Covid-19 oraz 12 664 zgony.

Wianki nad Wisłą

Znaki zodiaku i ich cechy charakteru. Potrafisz je dopasować?

Pytanie 1 z 12
Jest aktywny, cechuje go agresja i wola przywództwa
Źródło: Młodzi dostaną kilkaset złotych za zaszczepienie się! Pieniądze już za pierwszą dawkę!