MIT TON 2021 - Koncert Laureatów. Młode talenty śpiewały Poniedzielskiego [WIDEO]

2021-12-07 11:30

Tegoroczny festiwal MIT TON zakończył koncert laureatów w Domu Kultury Dorożkarnia. 28. listopada wokaliści i wokalistki w młodym wieku wykonywali piosenki Andrzeja Poniedzielskiego. Teraz ich koncertu można posłuchać w sieci! Pełen zapis wydarzenia znajdziecie w naszym artykule.

13. MIT TON – Muzyka i Tekst Festiwal Piosenki odbył się 16 października 2021 r. w Domu Kultury Dorożkarnia. Festiwal został pomyślany jako sposób na wzmocnienie marki polskiej piosenki. Jego celem jest promocja polskiej piosenki, a także jej twórców i wykonawców wśród młodego pokolenia i integracja najmłodszych wokalistów z całego kraju. Zgodnie z tradycją dorożkarniowych festiwali, ich Patronami są wybrani artyści, których aktywność na stałe pozostawiła najcenniejsze pozycje w archiwum dobrej polskiej piosenki. W tym roku patronem festiwalu jest Andrzej Poniedzielski – poeta, pieśniarz, autor tekstów.

Poradnik Zdrowie - Zmęczenie

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

MIT TON 2021 - festiwal utalentowanej młodzieży

W konkursie wystartowało blisko 40 wokalistek i wokalistów – dzieci i młodzieży do lat 25 – z różnych stron Polski (przyjechali m. in. z Ciechanowa, Tarnobrzega, Opoczna, Koluszek, Rudy Śląskiej, Dębicy, Stąporkowa, Ząbek, Kłobucka, Kutna, Puław, Ostrowi Mazowieckiej, Warszawy).

Festiwal MIT TON wyróżnia się przyjazną atmosferą przesłuchań zbliżoną bardziej do kameralnego koncertu niż stresującej rywalizacji konkursowej. Członkowie jury chętnie dzielą się osobistych doświadczeniami związanymi z ich pracą oraz wypowiedziami dotyczącymi historii piosnek wykonywanych przez uczestników. Taki sposób przeprowadzenie przesłuchań został szczególnie doceniony przez uczestników i ich rodziców w poprzednich latach. Bardzo ważny również aspekt edukacyjny festiwalu, który ma polegać nie tylko na zapoznawaniu się w praktyce z historią dobrej polskiej muzyki rozrywkowej, ale na pracy nad warsztatem wokalnym i obyciem scenicznym. Stąd laureaci festiwalu mieli okazje pracować podczas warsztatów z profesjonalnymi trenerami. Nie tylko indywidualnie, ale też w chórze! Warsztaty przygotowały ich jednocześnie do udziału w Koncercie Galowym Laureatów. Podczas prób do koncertu młodzież, pod okiem choreografki, pracowała nad ruchem scenicznym oraz postawą podczas wykonywania piosenki.

Koncert Laureatów MIT TON 2021

W koncercie usłyszeliśmy laureatów i laureatki: Borys Chmielewski, Jadwiga Danelczyk, Natalia Gazda, Władysław Gągała, Maria Jurczyńska, Amelia Kaczmarczyk, Lena Klembalska, Paulina Ładosz, Maria Łajca, Antek i Olek Parzychowscy, Małgorzata Pilzak, Aleksander Szwarnowiecki, Emil Trela, Maja Woroniecka, Jagoda Wypych. nagrodzonych przez jury w składzie: Ewa Kuklińska – aktorka, wokalistka, Mieczysław Szcześniak – wokalista, Michał MICHU Sobkowski – dziennikarz muzyczny. Dodatkową atrakcją dla uczestników była możliwość występu z towarzyszeniem zawodowych muzyków: Grzegorza Bożewicza i Piotra Malickiego.

W tym roku koncert miał charakter spektaklu muzyczno-teatralnego, w którym piosenki autorstwa Andrzeja Poniedzielskiego w wykonaniu laureatów festiwalu MIT TON przeplatały się z poezją tego twórcy.

Festiwalowi MIT TON – towarzyszy również wydanie dwupłytowego albumu z piosenkami patrona oraz z samymi podkładami muzycznymi w nowych aranżacjach Marcina Świderskiego i Marka Lipskiego, który nagrywany jest w dorożkarniowym studiu nagrań. Nagrodzeni w konkursie piosenek Andrzeja Poniedzielskiego wystąpią na płycie festiwalowej 2022. Pełen zapis koncertu laureatów od 5. grudnia można zaś oglądać na kanale Dorożkarni na YouTube. Wideo zamieszczamy poniżej.

Źródło: MIT TON 2021 - Koncert Laureatów. Młode talenty śpiewały Poniedzielskiego [WIDEO]