Niemapa Mazowsze

i

Autor: Materiały prasowe

Weź Niemapę w dłoń i ruszaj w podróż! Mazowsze zaprasza na zwiedzanie z niecodziennym przewodnikiem

2021-06-17 19:37

Nietypowy ilustrowany przewodnik stworzył kolektyw Mamy Projekt. Z Niemapy możemy dowiedzieć się, gdzie znajdują się atrakcje dla młodszych i starszych, sportowców lub łasuchów. Mazowsze na Niemapę trafiło po raz pierwszy. Wcześniej nietypowy przewodnik wydano m.in. dla Warszawy.

Prezenterzy Radia SuperNova przewidują wynik meczu Hiszpania - Polska

Jak zwiedzać i się nie przemęczać?

Spacer w koronach drzew w Pomiechówku czy kajakowa wyprawa po rzece Świder - to tylko niektóre z propozycji aktywnego spędzenia czasu z dzieciakami na Mazowszu. - Chcemy zachęcić rodziny do wspólnego odkrywania nowych miejsc. Można sprawdzić co kryje Goździkowe Bagno, poznać rycerskie życie na zamku w Czersku albo wspiąć na czołg Rudy 102 w Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach - mówi Joanna Studzińska z Mamy Projekt - Same mamy małe dzieci i wiemy, że wielogodzinne piesze wędrówki to nie jest coś, co nasze tygryski lubią najbardziej. Dlatego staraliśmy się w każdej wycieczce znaleźć coś, co je zainteresuje.

NIEMAPA MAZOWSZE to ilustrowany przewodnik dla rodzin, w którym pokazane są nie tylko miejsca warte uwagi, ale też wyzwania, które najmłodsi podróżnicy mogą podjąć wędrując po Mazowszu. To tu można poznać kulturę Kurpiów, codzienność staropolskiej wsi czy wyjątkowy styl architektoniczny zwany świdermajerem. Niemapa to też propozycje dla smakoszy. Sójki mazowieckie, fafernuchy czy rejbak z Ostrołęki to lokalne przysmaki, których warto spróbować.

Przewodnik (nie tylko)dla seniorów

Niemap było już wiele, ale po raz pierwszy przy tworzeniu tej dla Mazowsza przygotowano specjalną, osobną edycję - (nie tylko) dla seniorów. - Coraz bardziej odchodzimy od wizerunku babci dziergającej na drutach czy dziadka grającego w szachy. Starsze pokolenia są aktywne - chcą poznawać, doświadczać i podróżować. Niemapa daje im gotowe rozwiązania: gdzie się wybrać i co zobaczyć - mówi Małgorzata Żmijska z kolektywu Mamy Projekt.

Seniorzy mogą uciec od zgiełku miasta do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu czy Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. Miłośnicy sportu pewnie zabiorą kijki od nordic walking, by poznać uroki Płocka lub wdrapać się na Wzgórze Tumskie. Melomani chętnie zwiedzą dom urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, a osoby wrażliwe na piękno sztuki z pewnością docenią wystawę prac Chełmońskiego w Pałacu w Radziejowicach.

Na Niemapie (nie tylko)dla seniorów znaleźć można numery telefonów do polecanych atrakcji, a cały tekst jest spisany większą czcionką.

Niemapy Mazowsze odbierzecie za darmo w instytucjach kultury, których organizatorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. NIEMAPĘ można też znaleźć w sieci – wersje online są dostępne na stronie niemapa.pl

Sonda
Euro 2021 - czy Polska wyjdzie z grupy?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Weź Niemapę w dłoń i ruszaj w podróż! Mazowsze zaprasza na zwiedzanie z niecodziennym przewodnikiem