Marsz Niepodległości 11 listopada. Tak chcą obejść zakaz prezydenta Warszawy!

2020-11-10 8:57 a.d.
11 listopada w Iławie. Sprawdź program obchodów Dnia Niepodległości
Autor: Robert Pastryk - Pixabay 11 listopada w Iławie. Sprawdź program obchodów Dnia Niepodległości

Marsz Niepodległości 11 listopada się nie odbędzie. Tradycyjny sposób obchodów został zakazany w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. Rafał Trzaskowski w oparciu o negatywną opinię Sanepidu dla wydarzenia, zdecydował, że nie powinno się ono odbywać. Nie wszyscy jednak chcą się z tym pogodzić. Tak planują obejść zakaz prezydenta Warszawy!

"W tym roku Marsz Niepodległości będzie zmotoryzowany. Zapraszamy wszystkich patriotów na godz. 14 na rondo Romana Dmowskiego" - napisał na Twitterze Bąkiewicz. Zarząd Stowarzyszenia "Marsz Niepodległości" opublikował również zaproszenie do Warszawy na Facebooku:

11 listopada to symboliczna data odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak co roku zapraszamy wszystkich patriotów do Warszawy, aby wspólnie świętować tę wyjątkową rocznicę w Marszu Niepodległości. W tym roku, mając na uwadze bezpieczeństwo naszych uczestników, a przede wszystkim weteranów, którzy co roku nam towarzyszyli, zdecydowaliśmy się zmienić formułę naszego wydarzenia. 11 listopada zapraszamy wszystkich Polaków do tego, aby przyjechać do Warszawy na rondo Romana Dmowskiego samochodami i motocyklami" - czytamy w wpisie. Pod oświadczeniem podpisali się m.in. wiceprezesi stowarzyszenia: Witold Tumanowicz i Tomasz Kalinowski.

"Odcinamy się od próby destabilizacji i anarchizacji życia politycznego i społecznego państwa, które w ostatnich tygodniach były podejmowane przez środowiska lewicowe i liberalne" - podkreślili członkowie zarządu stowarzyszenia. Władze stolicy stoją jednak na stanowisku że to zgromadzenie i tak będzie nielegalne.

11 listopada - świętowanie online

Święto Niepodległości będzie można obchodzić na wiele sposobów również przez internet. 10.11 można dowiedzieć się więcej o świecie biorąc udział w wydarzeniu: 11 listopada - co świętujemy | wirtualna debata historyczna.

Milickie morsy rozpoczęły sezon
Nasi Partnerzy polecają