Darth Vader nie żyje!

i

Autor: AP David Prowse

Lord Vader otrzymał własny pomnik! Tak postanowiono uhonorować Davida Prowse'a

2020-12-04 10:58

Lord Vader to kultowa postać, która ma bardzo wyraźnie zapisane miejsce w popkulturze. Niedawno zmarł odtwórca roli mrocznego lorda, a fani postanowili upamiętnić go pomnikiem!

Lord Vader to postać kultowa i z pewnością, gdyby nie David Prowse, mroczny lord wyglądałby zupełnie inaczej i nie budziłby pewnie takie szacunku. 28 listopada 2020 aktor zmarł. co spowodowało ogromny smutek wśród fanów Star Wars, którzy są wdzięczni aktorowi, za stworzenie postaci jaką do dzisiaj znamy. W ramach oddania hołdu Davidowi, w Bristolu stanął pomnik Lorda Vadera!

Zagraniczne filmy, które były kręcone w Polsce

W Bristolu stanął pomnik Lorda Vadera! Tak fani Star Wars, wspominają Davida Prowse'a

Jak podał serwis Bristol 247, mały pomnik Lorda Vadera stanął na pustym cokole w centrum Bristolu. Nie jest to przypadek, ponieważ David Prowse pochodził z Bristolu, a postawienie pomnika w tym miejscu to także pewnego rodzaju zymbolizm. Wcześniej stał tu pomnik Edwarda Colstona, który był zaangażowany w handel niewolników, a jego pomnik obalono podczas protestów Black Lives Matter. Jak wiemy, Anakin Skywalker był niewolnikiem, także daje to dużo do symboliki. Zobaczcie, jak wygląda mały pomnik Vadera: