Twardy lockdown w Niemczech. Kiedy Polska weźmie przykład z sąsiadów?

i

Autor: Pixabay

GIGANTYCZNY wzrost zakażeń. LOCKDOWN w Polsce jeszcze w styczniu? "Sytuacja robi się trudna"

2022-01-19 11:14

Nowe obostrzenia czy obowiązkowy lockdown? W środę, 19 stycznia odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia. Adam Niedzielski poinformował o rekordowej liczbie zakażeń COVID - ponad 30 tysięcy. W związku z tym zostały już podjęte pierwsze decyzje. Czy czeka nas lockdown?

Spis treści

  1. LOCKDOWN w Polsce. Gigantyczny wzrost zakażeń koronawirusem
  2. LOCKDOWN w Polsce jeszcze w styczniu? Jest komentarz ministerstwa zdrowia

LOCKDOWN w Polsce. Gigantyczny wzrost zakażeń koronawirusem

Jak podał Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej 19 stycznia, w Polsce mamy dokładnie 30 586 nowych zakażeń koronawirusem. To wynik zdecydowanie większy niż statystyki notowane jesienią ubiegłego roku. Jak podkreślił minister zdrowia: "wyniki są bardzo poważne", a piąta fala pandemii "dynamicznie się rozwija". Zaznaczył również, że w przyszłym tygodniu możemy mieć nawet 50 tysięcy zakażeń dziennie.

W związku z tak dużą liczbą zakażeń resort zdrowia podjął działania w celu zahamowania rozwoju pandemii. Administracja publiczna ma przejść na pracę zdalną. Więcej na ten temat piszemy tutaj:

OBOWIĄZKOWA PRACA ZDALNA dla TYCH zawodów! OFICJALNE ogłoszenie ministra zdrowia z dnia 19.01

To może jednak nie być koniec dodatkowych zaleceń. Mogą czekać nas kolejne restrykcje. Co z lockdownem? Czy taką opcję również rozważa resort zdrowia?

Drożyzna w Warszawie. Fryzjerzy podnoszą ceny

LOCKDOWN w Polsce jeszcze w styczniu? Jest komentarz ministerstwa zdrowia

Czy w lockdown w Polsce jest możliwy? W związku z bardzo dużą liczbą nowych zakażeń wiele osób z pewnością zastanawia się nad taką możliwością. W tej kwestii również wypowiedział się minister zdrowia podczas konferencji prasowej, 19 stycznia.

Lockdown jako taki raczej nie jest i nie będzie instrumentem wykorzystywanym w polityce epidemicznej, tak jak to było w poprzednich falach. Planujemy pójść w kierunku powszechnego stosowania certyfikatów – powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister zdrowia podkreślił, że patrząc na politykę innych krajów, widać "odejście od tego, co nazywane jest lockdownem". Adam Niedzielski zaznaczył, że resort uważa, że lepsze będzie stosowanie certyfikatów covidowych, które potwierdzają testowanie, ujemny wynik testu, status ozdrowieńca bądź szczepienie.

Sonda
Czy obawiasz się piątej fali pandemii i wariantu Omikron?
Źródło: GIGANTYCZNY wzrost zakażeń. LOCKDOWN w Polsce jeszcze w styczniu? "Sytuacja robi się trudna"