Posiedzenie Sejmu odroczone. Kiedy decyzja ws. ustawy medialnej?

i

Autor: PAP/Wojciech Olkuśnik Posiedzenie Sejmu odroczone. Kiedy decyzja ws. ustawy medialnej?

Posiedzenie Sejmu odroczone. Kiedy decyzja ws. ustawy medialnej? [LEX TVN]

2021-08-11 17:51

Posłowie przyjęli wniosek o odroczenie posiedzenia Sejmu. Za głosowała opozycja oraz pięć osób z Porozumienia. W głosowaniu nie wzięło udziału dwoje posłów PiS. To dzisiaj miała zapaść decyzja ws. ustawy medialnej. Kiedy dowiemy się więcej?

Prawo i Sprawiedliwość bez większości w Sejmie. Partia przegrała m.in. głosowanie w sprawie odroczenia posiedzenia. Wniosek złożył szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Była w nim mowa o 2 września, ale marszałek Sejmu Elżbieta Witek wspominała także o 15 września. Za głosowało 229 posłów, przeciw było 227.

Czytaj także: LEX TVN: na sali planarnej sejmu odbyła się w jej sprawie burzliwa debata. Co dalej?

Na początku środowych, popołudniowych głosowań Prawo i Sprawiedliwość przegrało kilka głosowań - opozycji udało się uzupełnić porządek obrad o kilka punktów, m.in. o informację rządu nt. organizacji Narodowego Programu Szczepień czy Krajowego Planu Odbudowy. Dziś miała zapaść też decyzja ws. LEX TVN.

Ustawa medialna. O co chodzi z LEX TVN?

Nowelizacja ustawy o krajowej radzie radiofonii i telewizji zakazuje kapitałowi spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego posiadania pakietu większościowego w polskich mediach. Właścicielem TVN jest amerykański koncern Discovery. Stacja od lutego 2020 r. stara się o przedłużenie koncesji TVN 24, ale KRRiT dotąd nie podjęła decyzji.

QUIZ. Test z geografii. Stolice największych państw świata. Bułka z masłem?

Pytanie 1 z 15
Stolicą Rosji jest:
Radio ESKA na Fest Festival 2021! Tak powstała nasza muzyczna strefa w Chorzowie!
Źródło: Posiedzenie Sejmu odroczone. Kiedy decyzja ws. ustawy medialnej? [LEX TVN]