Lato w Mieście

i

Autor: pixabay.com Lato w Mieście

Lato w Mieście 2022 - ZAPISY RUSZYŁY!

2022-05-10 12:16

Zajęcia sportowe i edukacyjne, wycieczki oraz bogata oferta rekreacyjna dla warszawskich dzieci - przed nami kolejny sezon Lata w Mieście! Rodzice mogą już zapisywać swoje pociechy. Gdzie i jak to zrobić? O tym w artykule.

Lato w Mieście 2022 - zapisy na tegoroczną akcję wystartowały we wtorek, 10. maja. Dzieci z Warszawy przez całe wakacje będzie miała możliwość skorzystania z oferty zajęć sportowych, artystycznych, edukacyjnych i rekreacyjnych. Lato w Mieście 2022 to też działające przez pięć dni w tygodniu Feryjne Placówki Edukacyjne (FPE), które w godzinach od 7:00-8:00 do 16:00-17:00, zapewniają opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającym w stolicy. Jak powiedziała Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy: - Wakacje w mieście nie muszą być nudne. W ramach miejskiej akcji "Lato w Mieście" przygotowaliśmy dla dzieci i młodzieży mnóstwo atrakcji – wycieczek do muzeów, zajęć sportowych, plastycznych. Mam nadzieję, że każdy z uczestników znajdzie coś dla siebie i ciekawie spędzi lato w stolicy. Jak zapisać dziecko na Lato w Mieście 2022? Jakie kolejne kroki należy wykonać? Jak działają FPE-sy? O tym w dalszej części artykułu

Beszamel - kakao

Lato w Mieście 2022 - jak zapisać dziecko?

Zapisy na Lato w Mieście 2022 potrwają do 22 maja 2022 r. Rodzice rejestrują się na stronie warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl za pomocą numeru PESEL dziecka, a następnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych, należy wskazać preferowane szkoły. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus (od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni świątecznych oraz ostatniego tygodnia wakacji).

Lato w Mieście 2022 - kolejne kroki po zgłoszeniu

Listy zakwalifikowanych dzieci zostaną opublikowane 24 maja 2022 r. o godzinie 16:00. Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty za wyżywienie i opiekę. Od 25 maja 2022 r. od godziny 8:00 do 8 czerwca 2022 r. do godziny 12:00, należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej i załącznikami (do pobrania z systemu) w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do akcji podejmuje organizator wypoczynku. Przed wypełnieniem karty kwalifikacyjnej należy zapoznać się z zasadami oraz harmonogramem zapisów, które dostępne są na stronie: warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl.

Jak działają Feryjne Placówki Edukacyjne?

FPE-sy działają przez pięć dni w tygodniu, w godzinach od 7:00-8:00 do 16:00-17:00. Rodzice wnoszą opłaty za posiłki oraz opiekę. Opłata wynosi 15 zł dziennie za dwa posiłki w tym jeden ciepły oraz 35 zł dziennie za opiekę. Z opłat zwolnione są dzieci korzystające, w ciągu roku szkolnego, z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków, na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej. Podstawą do zwolnienia z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Lata w Mieście jest przedłożenie w FPE zaświadczenia z macierzystej szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej o korzystaniu z finansowaniu posiłków przez miasto.

Rodzice, których dzieci nie mogą korzystać z wyżywienia zbiorowego ze względu na wskazania lekarskie (na podstawie zaświadczenia lekarskiego), są zwolnieni z opłat za posiłki i zobowiązani do zapewnienia odpowiedniej diety we własnym zakresie.

Źródło: um.warszawa.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Lato w Mieście 2022 - ZAPISY RUSZYŁY!