Konkurs Chopinowski 2021

i

Autor: PAP / Leszek Szymański Konkurs Chopinowski 2021

Finał Konkursu Chopinowskiego 2021 - kiedy ogłoszenie laureatów?

2021-10-19 15:46

12 pianistów i pianistek dostało się do finału XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Kiedy poznamy ostateczny werdykt jury? Datę ogłoszenia wyników znajdziecie w naszym artykule.

Konkurs Chopinowski 2021 wkroczył w fazę finałową. W ostatnim etapie znalazło się aż 12 pianistów i pianistek reprezentujących 10 krajów. Szansę na zwycięstwo ma dwóch Polaków! To Jakub Kuszli oraz Kamil Pacholec. Na triumf liczą też uczestnicy i uczestniczki z Japonii, Kanady, Włoch, Hiszpanii, Korei Południowej, Rosji i Chin. Wszyscy zagrają jeden z dwóch koncertów fortepianowych Fryderyka Chopina: e-moll op. 11 lub f-moll op. 21, a jury będzie oceniało ich występy w 10-punktowej skali. Tak duża liczba finalistów świadczy o wysokim poziomie konkursu. Wybór będzie więc trudny i nie można wykluczyć sytuacji, w której ogłoszony zostanie więcej niż jeden zwycięzca. Kiedy poznamy wyniki? O tym w dalszej części artykułu.

Bulimia - poważny problem nastolatek

Konkurs Chopinowski 2021 - FINALISCI i FINALISTKI

Jury XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina pod przewodnictwem Katarzyny Popowej-Zydroń wybierze laureata bądź laureatkę spośród 12 osób. Oto ich nazwiska:

 1. Leonora Armellini, Włochy
 2. J J Jun Li Bui, Kanada
 3. Alexander Gadjiev, Włochy/Słowenia
 4. Martin Garcia Garcia, Hiszpania
 5. Eva Gevorgyan, Rosja/Armenia
 6. Aimi Kobayashi, Japonia
 7. Jakub Kuszlik, Polska
 8. Hyuk Lee, Korea Południowa
 9. Bruce (Xiaoyu) Liu, Kanada
 10. Kamil Pacholec, Polska
 11. Hao Rao, Chiny
 12. Kyohei Sorita, Japonia

Konkurs Chopinowski 2021 - kiedy ogłoszenie wyników?

Koncerty finałowe odbywają się od 18 do 20 października. Wyniki Konkursu poznamy 20 października w nocy ok. godz. 24.00, po zakończeniu obrad Jury. Uroczysta prezentacja zwycięzcy Konkursu i zdobywców pozostałych nagród odbędzie się 21 października 2021 roku.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Finał Konkursu Chopinowskiego 2021 - kiedy ogłoszenie laureatów?