Płońsk

i

Autor: mazowiecka.policja.gov.pl Płońsk

KIEROWCA BEZ ROZSĄDKU - ten manewr kosztował go 3000 zł i 10 punktów karnych [WIDEO]

2022-02-16 14:13

Pewien dostawca jedzenia z Płońska postanowił przyśpieszyć swój przejazd przez miasto. Za dotarcie do celu kilka sekund wcześniej zapłacił 3000 złotych. Ponadto na jego koncie znalazło się 10 punktów karnych. Jego niebezpieczny manewr zobaczycie na nagraniu w naszym artykule.

Mandat w wysokości 3000 złotych i 10 punktów karnych - to konsekwencje, jakie za brak rozsądku poniósł 24-letni płońszczanin, dostawca posiłków. Kierowca najwyraźniej bardzo poważnie traktował pracę, której podstawą jest szybkie dowiezienie zamówienia do klienta. Wykonał bowiem manewr, dzięki któremu prawdopodobnie dotarł do zamawiającego chwilę szybciej. Szkoda tylko, że kompletnie zlekceważył przy tym zasad bezpieczeństwa na drodze. Wszystko zarejestrowała kamera monitoringu, a nagranie posłużyło policji za podstawę do nałożenia kar znacznie wyższych, niż napiwek od klienta. Co zrobił kierowca? Wideo znajdziecie w dalszej części artykułu.

Szaleńcza ucieczka przed policją

Ominął samochody jadąc po chodniku - WIDEO

Kierowca, pędząc ulicą Warszawską w Płońsku, chciał ominąć jadące przed nim auta. Zdecydował się więc na ryzykowny manewr - jazdę chodnikiem. Chwilę wcześniej była na nim kobieta z dzieckiem! Funkcjonariusze zabezpieczyli nagranie, na którym widać, jak dostawca jedzenia zjeżdża na przeciwległy pas ruchu, a następnie na chodnik po lewej stronie. Zobaczcie, jak to wyglądało. Wideo poniżej.

Policja szybko zlokalizowała kierowcę i zatrzymała go do kontroli. Oprócz wysokiego mandatu i punktów karnych zatrzymano też jego dowód rejestracyjny z uwagi na zły stan techniczny auta.

Źródło: mazowiecka.policja.gov.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: KIEROWCA BEZ ROZSĄDKU - ten manewr kosztował go 3000 zł i 10 punktów karnych [WIDEO]