Jubileuszowy Bieg Konstytucji 3 Maja. Kto wygrał?

i

Autor: Michał Rawa

Jubileuszowy Bieg Konstytucji 3 Maja. Kto wygrał?

2022-05-04 14:53

Już po raz trzydziesty zawodnicy rywalizowali w Warszawie w Biegu Konstytucji 3 Maja, który powrócił po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Na trasie biegu stanęło 3 tysiące osób. Równie ważne co osiąganie rekordów życiowych na dystansie 5-kilometrów, było celebrowanie święta narodowego na sportowo.

Święto biegaczy

Biegacze startowali i finiszowali na ulicy Myśliwieckiej. Trasa biegu przebiegała ulicami Rozbrat, Książęcą, przez Plac Trzech Krzyży i stromym zjazdem do Agrykoli. To zmiana w stosunku do lat poprzednich, kiedy biegacze musieli pod Agrykolę podbiec. Bieg wystartował o 11:00, a już 15 minut i 29 sekund później jego zwycięzca dobiegł do mety. Najszybszy był uczestnik z Białorusi, Taras Telkovsky. - Piękna trasa, cudowna pogoda, bardzo dobra organizacja... Bardzo się cieszę! - mówił nam zawodnik tuż po przebiegnięciu linii mety.

Tegoroczna edycja Biegu była przygotowywana przez miejską organizację Aktywna Warszawa oraz Fundację Maratonu Warszawskiego. Zawody w dniu Święta Konstytucji 3 Maja były pierwszymi z Warszawskiej Triady Biegowej, w skład której wchodzą też Bieg Powstania Warszawskiego i Bieg Niepodległości. - Bardzo cieszymy się, że już po raz trzydziesty zorganizowaliśmy Bieg Konstytucji 3 Maja. Jak świętować, to na sportowo! - mówiła wiceprezydent Warszawy, Renata Kaznowska.

[TYLKO U NAS] Marcin Sójka - zwycięzca The Voice of Poland 9 wraca z nową piosenką!

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Jak dobrze znasz popularne seriale Netfliksa?

Pytanie 1 z 11
W którym roku rozpoczyna się akcja "Stranger Things"?
Źródło: Jubileuszowy Bieg Konstytucji 3 Maja. Kto wygrał?