Jarmark

i

Autor: Marek Zwierz Jarmark

Praga-Północ: wraca jarmark floriański. Kiedy się odbędzie?

2022-05-04 8:22

Po przerwie spowodowanej pandemią covid-19 wraca jedno z najpopularniejszych wydarzeń w prawobrzeżnej części stolicy. To 15. edycja Jarmarku Floriańskiego, podczas którego będzie można kupić regionalne produkty czy posłuchać muzyki w wykonaniu lokalnych artystów.

Jarmark Floriański zaplanowano na 15. maja. Kiermasz rozpocznie się o godzinie 9 i potrwa do wieczora. Z kolei od godziny 14 rozpoczną się koncerty: - U zbiegu Floriańskiej i Kłopotowskiego zostanie ustawiona bardzo duża scena, na której wystąpią m.in. gwiazdy cygańskie, ABBA Show, Kapela Praska, ksiądz Bogusław Kowalski czy Kabaret z Konopi - mówi Karolina Jakobsche, rzeczniczka Pragi-Północ. Podczas jarmarku zostaną także wręczone Floriany, czyli nagrody dla Prażan wyróżniających się osiągnięciami społecznymi oraz promujących Pragę i jej mieszkańców. - W minionych latach wśród organizacji taką nagrodę dostały m.in. Liceum Władysława IV, Warszawski ogród zoologiczny, Kapela Praska, a także varsavianiści - Janusz Owsiany czy Mieczysław Janiszewski - dodaje Jakobsche.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Jak dobrze znasz popularne seriale Netfliksa?

Pytanie 1 z 11
W którym roku rozpoczyna się akcja "Stranger Things"?
Luxtorpeda o płycie „Omega”
Źródło: Praga-Północ: wraca jarmark floriański. Kiedy się odbędzie?