Drogowskazy

i

Autor: Eska ROCK

Jak okiełznać czas i znaleźć chwilę dla siebie? Kilka słów o odzyskiwaniu swojego czasu

2022-06-30 15:24

Czas to bardzo specyficzny zasób, który jest nieodnawialny. W dzisiejszych czasach, gdy człowiek dzieli swój dzień najczęściej między pracę, dom i inne obowiązki, bardzo trudno nad tym czasem panować. Swój dzień można jednak okiełznać tak, by znaleźć chwilę dla siebie i po prostu odzyskać czas. Jak to zrobić? Zapraszamy do najnowszego odcinka Drogowskazów!

Choć mówi się, że szczęśliwi czasu nie liczą, to właśnie szczęśliwi potrafią znaleźć czas dla siebie. A w gąszczu codziennych obowiązków wcale nie jest to łatwe. Natłok spraw w pracy czy obowiązków w pracy sprawia, że fundujemy sobie codzienny wyścig z czasem. W efekcie mamy go za mało, wyrzucamy sobie, że źle go spędzamy a o robieniu sobie codziennych przyjemności nie ma w ogóle mowy.

Czy da się zapanować nad czasem?

Czas to jeden z najbardziej podstawowych zasobów, dla większości z nas mający bardzo dużą wartość. Niestety, szybkie tempo współczesnego życia, w którym łączymy pracę, obowiązki domowe i inne aktywności sprawia, że tego czasu jest naprawdę niewiele. Tymczasem okazuje się, że wystarczy zastanowić się, co jest dla nas naprawdę ważne, z czego możemy zrezygnować i powiedzieć na głos: nie wszystko musi wyjść idealnie. Czy da się okiełznać czas? Czy istnieją jakieś sposoby, by zapanować nad swoim planem dnia?

Najnowszy odcinek “Drogowskazów”

Jak zacząć planować swój czas? Co zrobić, by nieco lepiej panować nad tempem swojego życia? Podpowiada Bożena Kowalkowska, dziennikarka, producentka i prowadząca warsztaty i konsultacje, a także autorka książki W swoim czasie, która ukazała się nakładem wydawnictwa Wielka Litera. Do wysłuchania rozmowy zaprasza Aleksandra Galant.

Listen to "O odzyskiwaniu swojego czasu" on Spreaker.