Wakacje 2022

i

Autor: Pixabay

Gdzie nie jechać na wakacje? W tch krajach jest NIEBEZPIECZNIE! Omijaj je szerokim łukiem

2022-05-12 11:56

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje i wiele osób myśli już o urlopie. To zdecydowanie dobry czas, aby skorzystać z wolnych dni i wyjechać na wymarzony odpoczynek. Istnieje baza popularnych kierunków Polaków za granicę. Mowa tutaj chociażby o Egipcie, Chorwacji czy Turcji. Są jednak miejsca, które są niebezpieczne i stanowczo się odradza ich zwiedzanie.

Niektóre miejsca na świecie nie należą do najbezpieczniejszych. Pojawiają się tam wojny, ataki terrorystyczne, bądź ogólnie napięta sytuacja polityczna. Pomimo wielkiego uroku tych państw, nie zaleca się, aby je odwiedzać. Turyści mogą czuć się tam nieswojo i mało swobodnie. Ministerstwo Spraw Zagranicznych stworzyło listę takich krajów. Do oceny ryzyka zastosowano czterostopniową skalę informującą o poziomie zagrożenia w konkretnym kraju. Przedstawiają się następująco: 1 - Zachowaj zwykłą ostrożność, 2 - Ostrzegamy przed podróżą, 3 - Nie podróżuj, 4 - Opuść natychmiast. Ostrzeżenia te mają jednak charakter wyłącznie informacyjny. Na pewno jednak w bieżącym roku warto omijać szerokim łukiem tereny znajdujące się w sąsiedztwie nękanych wojną terenów Ukrainy, w tym Białorusi. MSZ zaleca także unikanie wszelkich podróży na terytorium Rosji, a także Turcji. ​​​​​​Które jeszcze kraje są niebezpieczne i lepiej nie spędzać w nich urlopu? Sprawdźcie poniżej w naszej galerii. Wyjaśniamy, dlaczego nie warto się tam wybierać.

Express Biedrzyckiej - gen. Bogusław Pacek: Bez nadzwyczajnych działań Zachodu Ukraina sobie nie poradzi

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Gdzie nie jechać na wakacje? W tych krajach jest NIEBEZPIECZNIE! Omijaj je szerokim łukiem