Książki

i

Autor: Pixaby

wydarzenia

Empik - wystartowały Targi Książki

2024-05-15 15:40

Wiosna to zawsze ekscytujący czas dla miłośników książek. Na rynku wreszcie ukazują się wyczekiwane tytuły, a dobra pogoda i długie weekendy sprzyjają czytaniu. Polowanie na premiery wydawnicze ułatwią wiosenne Targi Książki Empiku, które potrwają dwa tygodnie – do 28 maja. W programie spotkania autorskie online, m.in. z Markiem Krajewskim, Nealem Shustermanem czy Jakubem Małeckim oraz specjalne targowe oferty, w tym -60% na drugą książkę w salonach Empik.

W ramach najnowszej edycji Targów Książki Empiku odbędzie się w sumie 10 spotkań autorskich online, w których można uczestniczyć na Facebooku czy kanale YouTube Empiku. Targi otworzy rozmowa z Markiem Krajewskim, który powraca z kolejnym wciągającym śledztwem Edwarda „Łyssego” Popielskiego. Swoje nowe książki zaprezentują także m.in. mistrzowie literatury pięknej Anna Dziewit-Meller („Juno”) oraz Jakub Małecki („Korowód”). Debiutujący powieścią komediową „Boże, Beata!” Michał Glen „Ta Jedna Ciotka”, opowie o tym, jak odnalazł się w nowej roli autora. Gościem zagranicznym Targów będzie Neal Shusterman, twórca nagradzanej w licznych plebiscytach serii „Żniwa śmierci”. Okazję do spotkania stanowi polskie wydanie pierwszej części jego cyklu „Podzieleni”. W programie znalazły się także rozmowy z laureatką Bestsellera Empiku Joanną Kuciel-Frydryszak, współautorem „Podkastu amerykańskiego” Łukaszem Pawłowskim, Katarzyną Olubińską, Agatą Polte i Izabellą Nowaczyk oraz Małgorzatą Oliwą Sobczak.

Najpopularniejsze nazwiska już w maju na Targach Książki i Mediów VIVELO!

Więcej książek za mniej

Targom towarzyszą również specjalne oferty dla czytelników. W salonach obowiązuje promocja -60% na drugą, tańszą książkę. Akcja obejmuje 1300 tytułów – między innymi „Operację Mir” Remigiusza Mroza, „Venom” Aleksandry Kondraciuk czy „Bezsilną” Lauren Roberts. Natomiast na Empik.com przy zakupie książek za min. 100 zł klienci zyskują rabat 10 zł. Dzięki temu taniej można upolować bestsellery i nowości, a wśród nich: „Witajcie w księgarni Hyunam-Dong” Hwang Boreum, „Iron Flame. Żelazny płomień” Rebekki Yarros czy reportaż „Krwawy kobalt. O tym, jak krew Kongijczyków zasila naszą codzienność” Siddhartha Kary.

To jednak nie wszystko. Na brak okazji i promocji nie mogą narzekać fani książek cyfrowych. Online można skorzystać ze zniżki -50% na drugi, tańszy ebook czy audiobook spośród wybranej oferty oraz -30% na cyfrowe nowości. Użytkownicy Empik Premium zyskują jeszcze korzystniejsze rabaty – odpowiednio -60% i -40%. Ponadto czytniki e-booków są dostępne w supercenach – na przykład Empik GoBook 2.0 (z kodem Empik Go Mini na 60 dni) czy Pocketbook 634 Verse Pro azure.

Targi Książki Empiku odbywają się w dniach 15-28 maja. Oferta targowa i pełny program wydarzeń są dostępne na stronie.

#TataTeżCzyta

Targi zbiegają się ze startem tegorocznej odsłony akcji #TataTeżCzyta, do której włączył się również Empik. Inicjatywa Fundacji Powszechnego Czytania i Wydawnictwa Tatarak kieruje do wszystkich mężczyzn prosty przekaz: czytajcie! Dostępne badania czytelnictwa w Polsce wyraźnie wskazują, że kobiety i dziewczynki wciąż czytają więcej i chętniej. Organizatorzy akcji podkreślają natomiast, że brak męskiego czytającego wzorca to jedna z przyczyn, dla których chłopcy nie sięgają po książki. Od czego jednak zacząć, jeśli chcemy to zmienić? Co i jak czytać z dzieckiem?

Cenne porady, jak wyrabiać nawyki czytelnicze u dzieci w różnym wieku – od niemowlaków po dziewięciolatków można znaleźć w specjalnej broszurze Supermoc książek: #TataTeżCzyta edycja 2024 dostępnej do pobrania w formie e-booka ze strony. A rekomendacje książek odpowiednich dla różnych grup wiekowych są dostępne na specjalnej stronie.

Oto TOP 10 polskich autorów i autorek kryminałów: