Elon Musk zaprezentował małpę, która telepatycznie gra w ping ponga! To przełom dla Neuralink

i

Autor: screen: https://youtu.be/rsCul1sp4hQ

Elon Musk zaprezentował małpę, która telepatycznie gra w ping ponga! To przełom dla Neuralink

2021-04-12 10:08

Elon Musk, który uznawany jest za wizjonera i człowieka wyprzedzającego swoje czasy, ogłosił jakiś czas temu kolejną, mocno zaskakującą rzecz. Milioner zamierza stworzyć implanty, które będą umieszczane w mózgach, by leczyć choroby. Dodatkowo, implanty będą mogły przesyłać muzykę prosto do mózgu. Rozpoczęły się pierwsze testy i w końcu na własne oczy możemy zobaczyć, jak małpa za pomocą siły umysłu, gra w wirtualnego ping ponga.

Elon Musk już dawno temu udowodnił, że jego pomysły są niekonwencjonalne, odważne i często bardzo trafne, mimo wątpliwości otoczenia. O ile sam projekt samochodów Tesla i lot w kosmos czy na Marsa, nie są aż tak szokujące, to temat implantów umieszczanych w mózgu może wywoływać dyskusje. Musk twierdzi, że wkrótce dzięki specjalnym czipom, będziemy mogli przesyłać muzykę ze streamingu, prosto do mózgu, ale także będziemy mogli dzięki temu leczyć choroby. Rozpoczęły się pierwsze testy i w końcu możemy zobaczyć na własne oczy, jak małpa steruje umysłem swoje ruchy w grze!

Elon Musk najbogatszym człowiekiem świata. Co sam mówi o swoich sukcesach i biznesie?

Elon Musk udowodnił, że specjalne implanty w mózgu działają! Pojawił się film z małpą, która gra w ping ponga za pomocą umysłu

Neuralink tworzy mikrochip, dzięki któremu możliwa będzie bezpośrednia komunikacja na linii mózg - komputer. Gdy tylko ujawniono ambitne plany Muska, zapytano, czy implant pomoże w leczeniu chorób psychicznych? Odpowiedź była jak najbardziej twierdząca, jednak nie tylko do tego będzie służył chip. Dzięki niemu, będziemy mogli przesyłać muzykę prosto do mózgu! To jednak nie koniec, bo za pomocą technologii Neuralink, będzie można wykonywać także proste komendy, czego dowodem jest nagranie.

Widzimy na nim jak małpa steruje grą w ping ponga, używając do tego tylko umysłu! 9-letnia małpa z rodziny makakowatych, steruje prostą grą, nie używając do tego żadnego joystica. Warto zaznaczyć, że małpie nie działa się i nie dzieje żadna krzywda, co potwierdził przedstawiciel amerykańskiego Departamentu Agrokultury. Zobaczcie nagranie:

To nie koniec testów, ponieważ Musk potwierdza, że wkrótce rozpoczną się testy na ludziach! Jak widać, Elon Musk wyprzedza czasy i stara się rzeczywistość z filmów, przenieść do realnej rzeczywistości.

Te gry obchodzą swoje 20. urodziny!