szkoła

i

Autor: pixabay.com

Dyrektorzy walczą z czasem. Od poniedziałku w szkołach nauka zdalna

2021-03-12 14:43

Resort twierdzi że to dyrektorzy najlepiej znają swoje szkoły i dlatego to właśnie oni zdecydują jak będzie wyglądała w nich nauka hybrydowa- a Ci walczą z czasem bo nowe zasady dla klas I-III mają wejść w życie już w poniedziałek. W trybie hybrydowym pracują już najmłodsi uczniowie na Warmii i Mazurach a od przyszłego tygodnia, dołączą do nich rówieśnicy z 3 kolejnych województw objętych lockdownem: chodzi o Pomorze, Mazowsze i województwo lubuskie.

Profesjonalny trening crossfit dla początkujących | ESKA XD - Sportekspertka #18
Sonda
13 dni wolnych to wystarczająca liczba?

Dyrektorzy stołecznych podstawówek walczą z czasem!

Chcą jak najszybciej przekazać rodzicom na co mają przygotować się od poniedziałku. Bo właśnie od tego dnia uczniowie klas I-III zamiast nauki stacjonarnej zaczną uczyć się hybrydowo. Wszystko z powodu lockdownu wprowadzonego na Mazowszu w związku z dużym przyrostem zakażeń koronawirsuem.

"W naszej szkole dzieci będą wymieniać się co tydzień- szkoła i nauka zdalna. Musimy patrzeć i reagować na to co się dzieje, to nasz obowiązek. Będziemy informować rodziców dziś i przez cały weekend jak nauka będzie wyglądała od poniedziałku" - mówi dyrektor szkoły podstawowej nr 25 na warszawskiej Woli Tomasz Ziewiec.

Ministerialne wytyczne są następujące - w szkole nie może przebywać więcej niż połowa uczniów klas 1-3, a co najmniej połowa musi uczyć się zdalnie. Szczegóły ma ustalić dyrektor.

"Według nas to właśnie dyrektor najlepiej zna swoją szkołę i to on powinien ustalić harmonogram zajęć, biorąc pod uwagę – w miarę możliwości – równomierne i naprzemienne rozdzielenie nauki na tryb zdalny i stacjonarny" - mówi Anna Ostrowska z resortu edukacji i nauki.

Zgodnie z rozporządzeniem nauka hybrydowa dla klas 1-3 zostanie wprowadzona na dwa tygodnie, czyli do 28 marca.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Dyrektorzy walczą z czasem. Od poniedziałku w szkołach nauka hybrydowa