Czwarta fala: obostrzenia i zakaz przemieszczania dla NIEZASZCZEPIONYCH. Ekspert stawia sprawę jasno!

i

Autor: Pixaby Czwarta fala: obostrzenia i zakaz przemieszczania dla NIEZASZCZEPIONYCH. Ekspert stawia sprawę jasno!

Czwarta fala: obostrzenia i zakaz przemieszczania dla NIEZASZCZEPIONYCH. Ekspert stawia sprawę jasno!

2021-10-29 10:03

Czwarta fala pandemii koronawirusa w Polsce nabiera na sile. Choć w kraju notujemy kolejne rekordy zakażeń, to wciąż nie wiadomo, co z obostrzeniami. W tej kwestii wypowiedział się ostatnio prof. Krzysztof Simon, członek Rady Medycznej. Jak stwierdził, restrykcje powinny objąć osoby niezaszczepione, by pozostali mogli liczyć na benefity.

Czwarta fala: obostrzenia i zakaz przemieszczania dla NIEZASZCZEPIONYCH. Ekspert stawia sprawę jasno!

Czwarta fala koronowirusa w Polsce się rozpędza. Co tydzień notujemy praktycznie 50 proc. wzrosty pod kątem liczby zakażeń. Najgorsza sytuacja jest w trzech województwach: podlaskim, lubelskim oraz mazowieckim. Niestety w niektórych powiatach liczba nowych zakażeń jest tak duża, że już świecą się na czarno. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj:

Koronawirus: CZARNE powiaty w Polsce. Co z obostrzeniami? "Trzeba dać BONUS dla zaszczepionych"

Pasażerowie pobili kierowcę autobusu miejskiego

Rząd kilka razy podkreślał, że jeśli obostrzenia zostaną wprowadzone, to dotkną te miejsca, gdzie mamy najwięcej zakażeń, najmniej zaszczepionych, a liczba wolnych łóżek w szpitalach maleje. Restrykcje mają być regionalne, a nie ogólnopolskie.

Podobnego zdania jest prof. Krzysztof Simon. Jak podkreślił w rozmowie w Interią, w województwach, gdzie poziom wyszczepienia jest bardzo niski, powinny zostać wprowadzone obostrzenia.

Tam dzieją się dantejskie sceny, dlatego w tych regionach powinny zostać wprowadzone dodatkowe restrykcje, takie jak wejście do restauracji tylko po okazaniu certyfikatu covidowego czy zakaz przemieszczania - powiedział w rozmowie z Interią prof. Simon

Zaznaczył również, że osoby, które się zaszczepiły powinny liczyć na benefity. Chodzi np. o możliwość odwiedzin w szpitalach bliskich.

Absolutnie jestem zwolennikiem tego, żeby osoby zaszczepione oraz te, które mają negatywny wynik testu na koronawirusa, mogły odwiedzać swoich bliskich w szpitalach. Taka rekomendacja Rady Medycznej wkrótce się pojawi. Jesteśmy zdania, że osobom zaszczepionym należą się benefity - stwierdził prof. Simon.

Czwarta fala pandemii. Co z obostrzeniami?

Temat obostrzeń poruszył też w piątek rzecznik rządu Piotr Muller w programie Polsat News. Stwierdził, że w tej chwili nie ma żadnej decyzji w sprawie restrykcji, ale "nie może jej wykluczyć". Muller zaznaczył też, że rząd będzie informować o wprowadzeniu obostrzeń z wyprzedzeniem. Restrykcje mają objąć tereny, gdzie mamy najwięcej zachorowań.

Z tych limitów w większości przypadków będą wyłączone – tak jak jest to obecnie – osoby, które są zaszczepione – powiedział rzecznik rządu.

Na pytanie o wprowadzenie certyfikatów covidowych odpowiedział:

My de facto takie hybrydowe rozwiązanie, mieszane, stosujemy w Polsce, bo nie zaliczamy do limitów w poszczególnych ograniczeniach osób, które są zaszczepione – zauważył rzecznik rządu.

Polskie słowa z ciekawą etymologią

Źródło: Czwarta fala: obostrzenia i zakaz przemieszczania dla NIEZASZCZEPIONYCH. Ekspert stawia sprawę jasno!