Adam Niedzielski

i

Autor: Łukasz Gągulski/Super Express Czwarta fala koronawirusa. Niedzielski ostrzega

Covid-19: Rośnie liczba pacjentów w szpitalach. Minister ogłasza czwartą falę koronawirusa

2021-09-13 15:40

Ruszyła czwarta fala koronawirusa. Nie chodzi wyłącznie o wysoką liczbę nowych zakażeń, ale także o rosnącą liczbę hospitalizacji. W szpitalach przebywa już blisko 700 osób. Ile jest miejsc w placówkach medycznych? Ile dziś nowych zakażeń koronawirusem?

Znacznie rośnie liczba zakażeń koronawirusem, ale także liczba osób, które wymagają hospitalizacji. Minister zdrowia zaznacza - czwarta fala już się zaczęła.

Czwarta fala koronawirusa

- Czwarta fala pandemii jest nieunikniona, ona już jest - mówi minister zdrowia. Adam Niedzielski dodaje, że od początku września widzimy wyraźne przyśpieszenie pandemii, z tygodnia na tydzień przybywa 50 proc. zakażeń. Rośnie też liczba pacjentów covidowych w szpitalach. - Mamy blisko 700 hospitalizacji, ale przypomnę też, że ten minimalny poziom infrastruktury, który sobie przeznaczyliśmy na walkę z Covidem to jest 6 tys., więc cały czas mamy bardzo dużą przestrzeń - dodaje Niedzielski.

Czytaj także: Czerwone strefy w Polsce: coraz gorsza sytuacja na Podhalu. Gdzie jeszcze powrót pierwszych obostrzeń?

Coraz więcej zakażeń

Większa liczba pozytywnych testów to zdaniem ministra zdrowia również pewne urealnienie liczby zakażeń. - Teraz po prostu więcej ludzi się testuje w kierunku choroby, bo duża część testów, które były wykonywane podczas wakacji, była związana chociażby z wyjeżdżaniem za granicę i koniecznością posiadania odpowiedniego certyfikatu - tłumaczy minister Niedzielski.

Ile dziś zakażeń koronawirusem? [13.09.2021]

- Mamy 269 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowało dzisiaj Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej z województw:

  • lubelskiego (37),
  • mazowieckiego (35),
  • łódzkiego (21),
  • małopolskiego (21),
  • zachodniopomorskiego (21).

Należy jednak pamiętać, że poniedziałkowe statystyki zwykle są zaniżone.

Quiz. Który polityk to powiedział?

Pytanie 1 z 10
Zacznijmy od czegoś prostego. Kto to powiedział: "Żadne krzyki i płacze nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne":
Raport z Anteny 13.09
Źródło: Covid-19: Rośnie liczba pacjentów w szpitalach. Minister ogłasza czwartą falę koronawirusa