Zdjęcie poglądowe

i

Autor: JacksonDavid / pixabay.com

Co drugi przewoźnik w Warszawie łamie przepisy. Niepokojące dane policji

2022-01-12 20:38

Jak pokazują policyjne statystyki, co drugi kierowca świadczący przewozy osób ma coś na sumieniu. Najczęściej są to poważniejsze występki, niż tylko przekroczenie prędkości. W ubiegłym roku policja razem z inspekcją transportu drogowego przeprowadziła w sumie 34 akcje w ramach kampanii "Przewozy 2021".

Nowe pociągi SKM dla Warszawy. Byliśmy w środku.

Różne przypadki, różne przewinienia

W sumie skontrolowano 879 kierowców z czego 489 dostało mandaty. Wykroczenia były różne. - Policjanci podczas prowadzonych kontroli sprawdzają stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów. Kontrolują też wymagane dokumenty jak prawo jazdy, licencje oraz zezwolenia - mówi sierżant sztabowy Gabriela Putyra z Komendy Stołecznej Policji.

Mandat za brak uprawnień, niesprawny pojazd czy brak odpowiednich dokumentów może wynieść do 2 tysięcy zł. Jednak kary nałożone przez inspektorat transportu drogowego mogą być nawet kilkukrotnie wyższe.

Dla bezpieczeństwa pasażerów

Policja przyznaje, że będzie kontynuować takie akcje i w tym roku, bo tylko w ten sposób można zadbać o bezpieczeństwo pasażerów. - Widzimy na podstawie danych, jaka ilość kierujących jest ujawniana i że takie działania, które eliminują z dróg takich przewoźników, są jak najbardziej potrzebne - zaznacza sierż. sztab. Gabriela Putyra.

Policjanci w ubiegłym roku zatrzymali 100 dowodów rejestracyjnych i odholowali 62 pojazdy. Ujawnili 74 kierujących bez uprawnień, zatrzymali 43 fałszywych praw jazdy, zatrzymali 4 poszukiwane osoby, ujawnili 9 kierujących po narkotykach, zatrzymali 13 praw jazdy i deportowano 10 osób.

Kultowe samochody z lat 80. Pamiętasz ich nazwy?

Pytanie 1 z 5
Ferrari uważane za prawdziwą legendę. O jakim modelu mowa?
Ferrari F40

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Co drugi przewoźnik w Warszawie łamie przepisy. Niepokojące dane policji