Czy maseczki są potrzebne świeżym powietrzu?

i

Autor: Getty Images

Cmentarze będą zamknięte 1 listopada? MZ: znów mamy niemal tysiąc zakażeń koronawirusem

2021-09-25 13:11

Znów mamy niemal tysiąc zakażeń koronawirusem - przekazało w sobotę Ministerstwo Zdrowia. Zmarło 20 osób. Dokładnie tydzień temu odnotowano w Polsce 797 nowych zakażeń i 14 zgonów, a i to już kolejny tydzień ze wzrostem zakażeń.

Najwięcej przypadków koronawirusa odnotowano w województwach mazowieckim lubelskim i podkarpackim. Specjaliści podkreślają, że cały czas wirus atakuje głównie tam gdzie jest najmniej zaszczepionych osób. Dodatkowo jesienią do koronawirusa dochodzą jeszcze inne wirusy jak grypa przeciw którym również warto się zaszczepić - apeluje Grzegorz Cessak Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych. W szpitalach przebywa ponad tysiąc trzystu chorych z COVID-19, w tym 147 pacjentów jest podłączonych do respiratorów.

Antyterroryści rozbili gang handlarzy. Spektakularna akcja policji

COVID-19 - cmentarze znów będą zamknięte 1 listopada?

Zwiększająca się liczba zakażeń nie wpływa niestety na wzrost liczby chętnych na szczepienie. Zainteresowanie jest natomiast duże w przypadku osób, które mogą przyjąć już trzecią dawkę szczepionki. Obecna sytuacja nie napawa jednak optymizmem. Rząd ostrzega, że jeśli przekroczymy ponad 1000 zakażeń dziennie, to trzeba będzie powrócić do niektórych obostrzeń. Już rok temu zamknięte zostały cmentarze na 1 listopada. Tak może być i w 2021 roku, jeśli wciąż liczba chorych będzie się powiększać. Również szkoły mogą zostać zamknięte. To jednak jeszcze spekulacje, więcej dowiemy się w kolejnych dniach.

QUIZ o Gwiezdnych Wojnach. Jak dobrze znasz uniwersum Star Wars?

Pytanie 1 z 15
Kto skomponował pamiętny utwór "Duel of the fates"?
Źródło: Cmentarze będą zamknięte 1 listopada? MZ: znów mamy niemal tysiąc zakażeń koronawirusem