Chcesz zostać astronautą? Rozpoczęła się rekrutacja na to stanowisko. Jakie warunki trzeba spełnić?

i

Autor: freeimages.pl/A Syed

Chcesz zostać astronautą? Rozpoczęła się rekrutacja na to stanowisko. Jakie warunki trzeba spełnić?

2021-02-16 12:18

Marzeniem wielu chłopców jest to, by zostać astronautą i jeżeli w dorosłym życiu marzenie dalej przetrwało, to teraz można je zrealizować. Rozpoczęła się rekrutacja i znane są warunki, które należy spełnić.

Wielu chłopców marzy o tym, by kiedyś zostać astronautą i jeśli jesteście jednymi z takich dużych chłopców, a wasze marzenie przetrwało, to jest dobra wiadomość, można zgłosić się do specjalnej rekrutacji. Jakie warunki trzeba spełnić i gdzie się zgłosić by móc spełnić swoje marzenie z dzieciństwa?

Co tam w środku gra? Black Sabbath - VOL. 4

Chcesz zostać astronautą? Jest teraz taka możliwość

Europejska Agencja Kosmiczna zapowiedziała rekrutację na stanowisko astronauty, co jest o tyle ciekawe, że ostatni raz takie ogłoszenie pojawiło się 11 lat temu! Jakie są kryteria? Kandydaci muszą mieć od 153 cm do maksymalnie 190 cm wzrostu, perfekcyjnie posługiwać się językiem angielskim oraz posiadać jakikolwiek stopień naukowy z zakresu przedmiotów przyrodniczych, inżynierii lub medycyny. Oczywiście, dodatkowym atutem będzie doświadczenie w zawodzie astronauty, jednak nikt nie jest wykluczony.

Rekrutacja potrwa od 31 marca do 28 maja 2021, warto się śpieszyć, bo zainteresowanie jest gigantyczne. Być może ktoś z was zostanie nowym odkrywcą gwiezdnych przestrzeni.

Sonda
Kim według Ciebie jest Elon Musk?