Chcą dać reklamówkom drugie życie - i można im w tym pomóc!

i

Autor: Pixabay.com

Chcą dać reklamówkom drugie życie - i można im w tym pomóc!

2021-07-13 15:15

Chcą dać reklamówkom drugie życie. Stołeczne sklepy i stowarzyszenia zbierają torby na zakupy. Wszystko po to, by klienci warszawskich bazarków, zamiast z plastikową torebką, wychodzili z nich z torbą wielorazowego użytku. Na czym polega akcja "Daj torbie drugie życie"?

Najczęstsze błędy przy używaniu klimatyzacji. Czego unikać [SZYBKI PORADNIK] | ESKA XD - Prosto z salonu #26

Akcja "Daj torbie drugie życie" w Warszawie

Chcą uświadamiać i zadbać o środowisko. Warszawskie sklepy zero waste i lokalne stowarzyszenia... zbierają torby na zakupy. Cel jest prosty - zebrane torby wielorazowego użytku chcą przekazywać klientom stołecznych bazarków. Bo, jak mówi Wanda Grudzień ze Stowarzyszenia Porozumienie dla Pragi, "tam foliówki wciąż są najpopularniejsze":

- Bardzo dużo osób przychodzi na zakupy i niestety wracają stamtąd obładowani plastikowymi reklamówkami, które potem fruwają po okolicy, na przykład po zakończonej sprzedaży danego dnia - mówi Wanda Grudzień ze Stowarzyszenia Porozumienie dla Pragi

Czytaj także: BODO/GLIMT boi się Żylety? Zobaczcie niecodzienny trening rywalów Legii Warszawa [WIDEO]

Warszawa w liczbach. Jak dobrze znasz stolicę?

Pytanie 1 z 6
W którym wieku Warszawa została założona?

Torby wielokrotnego użytku dla klientów bazarów

Dlatego niepotrzebne torby możemy przekazywać dalej - tak aby klienci bazarków, zamiast kupowania jednorazowych torebek foliowych, brali torbę ze sobą:

- Takie torby dostajemy jako różnego rodzaju gratisy na wszelkich wydarzeniach i rzeczywiście one potrafią się w domach gromadzić. Nie warto pozwalać na to, żeby one po prostu kurzyły się w domu. A przy okazji można w ten sposób promować ekologiczne rozwiązania - mówi Wanda Grudzień ze Stowarzyszenia Porozumienie dla Pragi

Torby do końca lipca można przekazywać do kilku warszawskich sklepów. Ich lista znajduje się na facebookowym wydarzeniu "Daj torbie drugie życie". A po akcji wolontariusze przekażą je klientom i klientkom - między innymi bazaru przy Namysłowskiej.

Czytaj także: Ul. Płaskowickiej zamieniła się w rzekę - nie uwierzycie, jaka "jednostka" po niej pływała

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Rolnicy. Podlasie. Ile zarabiają bohaterowie serialu? | ESKA XD - Hotplota #26
Źródło: Chcą dać reklamówkom drugie życie - i można im w tym pomóc!