Cała Polska na żółto! IMGW wydaje ostrzeżenie przed przymrozkami

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne/ IMGW, zrzut ekranu Cała Polska na żółto! IMGW wydaje ostrzeżenie przed przymrozkami

Cała Polska na żółto! IMGW wydaje ostrzeżenie przed przymrozkami [MAPA]

2021-04-07 19:47

Zima zostanie z nami na dłużej. IMGW ponownie ostrzega przed przymrozkami. Tym razem ostrzeżenia wydano dla całej Polski. W niektórych rejonach kraju należy spodziewać się także oblodzenia. Sprawdź mapę IMGW.

Cała Polska na żółto! To kolor oznaczający ostrzeżenie IMGW pierwszego stopnia. W całej Polsce należy spodziewaćsię przymrozków. W niektórych częściach kraju także oblodzenia. Ostrzeżenia przed przymrozkami w niektórych regionach obowiązują do piątku 9 kwietnia. Synoptycy z IMGW prognozują, że miejscami temperatura powietrza może spaść do około -4 st. C, a przy gruncie do -6 st. C.

Dodatkowo IMGW ostrzega również przed oblodzeniem na północy i południu kraju. Tym alertem zostały objęte województwa:

  • zachodniopomorskie,
  • pomorskie,
  • kujawsko-pomorskie,
  • warmińsko-mazurskie,
  • podlaskie
  • oraz południowe części województwa śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Czytaj także: MAJÓWKA 2021 - dni wolne od pracy i szkoły

Na terenie objętym ostrzeżeniem przed oblodzeniem synoptycy IMGW prognozują zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników i ich oblodzenie po opadach deszczu ze śniegiem oraz mokrego i przejściowo topniejącego śniegu. Temperatura minimalna może wynieść od -2 st. C do 0 st. C, temperatura minimalna przy gruncie do -4 st. C.

Ostrzeżenia przed oblodzeniem obowiązują do czwartku do około godziny 8 rano.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia

Mapa obostrzeń IMGW

i

Autor: IMGW, zrzut ekranu Mapa obostrzeń IMGW

Od kilku dni pogoda w Polsce jest zaskakująca. Pierwszy dzień wiosny już dawno za nami i chociaż jest coraz więcej słońca, a dni są zdecydowanie dłuższe, często pada śnieg! Pogoda jest bardzo zmienna. W Wielkanoc w wielu rejonach Polski padał grad. Dziś m.in. w Warszawie, Rzeszowie i Toruniu spadł śnieg.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Quiz. Test z geografii. Stolice państw. Uwaga na PODCHWYTLIWE pytania!

Pytanie 1 z 10
Stolicą Australii jest:
Raport z Anteny godz. 10
Źródło: Cała Polska na żółto! IMGW wydaje ostrzeżenie przed przymrozkami [MAPA]