Szpital Południowy na warszawskim Ursynowie

i

Autor: fot. Tomasz Hamrat Szpital Południowy na warszawskim Ursynowie

"Brakuje nam wody, kawy i środków czystości". Dramatyczny apel pielęgniarki ze szpitala Południowego!

2021-04-01 19:45

Po tym wpisie - warszawiacy natychmiast rzucili się na pomoc. Dostarczyli wodę, posiłki, ekspres do kawy czy czajnik elektryczny. Jak dowiedziała się nieoficjalnie nasza reporterka - po tej historii pielęgniarka miała zostać wezwana "na dywanik" przez dyrekcje placówki, po czym miała złożyć wypowiedzenie. Warszawski ratusz szykuje wniosek do WSA.

Tłum na Dworcu Centralnym w Warszawie

Zamieszanie w Szpitalu Południowym

"Zabrakło nam ochraniaczy na stopy oraz czepków. Trzeba było założyć worki na śmieci na stopy" - napisała w apelu pielęgniarka ze Szpitala Południowego. Po opublikowaniu go w mediach społecznościowych, warszawiacy natychmiast rzucili się na pomoc. Dostarczyli tam wodę, posiłki, czajnik elektryczny, a nawet ekspres do kawy. - Prawda wyszła na jaw. Nie spodobało się to jej szefowej, komisarz rządowej Ewie Więckowskiej. Wezwała kobietę na dywanik, a ona jedynie chciała pomóc. Po przesłuchaniu wypowiedziała umowę z placówką - mówi nasz informator. Ani dr Ewa Więckowska, ani sama poszkodowana w rozmowie z nami nie chciały dziś komentować tej sytuacji.

Czytaj także: MZ przejmuje odpowiedzialność za szpital Południowy w Warszawie. "Nieudany atak rządu"

Warszawski ratusz odwoła się do WSA

W piątek 2 kwietnia warszawski ratusz zamierza złożyć do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego odwołanie od decyzji ministra zdrowia, który powołał komisarza w Szpitalu Południowym. - Niepokoi nas sytuacja, w której rząd przejmuje miejski szpital. Nie chcę biernie się temu przyglądać - mówi nam odpowiedzialna za stołeczny obszar zdrowia wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Stołeczni urzędnicy chcą uchylenia decyzji ministra, w której efekcie został zawieszony były prezes miejskiej placówki. Ich zdaniem, decyzja rządu ws. powołania rządowego komisarza do Szpitala Południowego nie miała podstaw. Wątpliwości w tej sprawie rozstrzygnie WSA. Po tym jak formalnie wpłynie tam odwołanie z warszawskiego ratusza.

Czytaj także: Wojewoda wezwał na dywanik władze Warszawy? Spór o Szpital Południowy trwa

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Na którym kontynecie leżą te miasta?

Pytanie 1 z 10
Na jakim kontynencie leży Moskwa?
Źródło: "Brakuje nam wody, kawy i środków czystości". Dramatyczny apel pielęgniarki ze Szpitala Południowego!