Birdwatch: Nowa funkcja Twittera do walki z dezinformacją. Jak działa?

2021-01-25 21:51 STAN PAP.
 Birdwatch: Nowa funkcja Twittera do walki z dezinformacją. Jak działa?
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Birdwatch: Nowa funkcja Twittera do walki z dezinformacją. Jak działa?

Twitter uruchomił nową funkcję. Birdwatch ma służyć do walki z dezinformacją. Będzie m.in. moderować i oznaczać fałszywe tweety. Jak dokładanie działa nowa funkcja?

WOŚP: Licytacja nr 1 #Goraca20

Birdwatch: Nowa funkcja Twittera do walki z dezinformacją

Twitter poinformował, że uruchamia nową funkcję do walki z dezinformacją .Nowa funkcja ma nakłaniać użytkowników, w podobny sposób jak w Wikipedii, do oznaczania tweetów potencjalnie wprowadzających w błąd lub fałszywych. - Birdwatch pozwoli ludziom identyfikować informacje w tweetach, które ich zdaniem wprowadzają w błąd lub są fałszywe, i zamieszczać wpisy, które dostarczają kontekstu informacyjnego - napisał w komunikacie prasowym Keith Coleman, wiceprezes Twittera. - Uważamy, że to rozwiązanie pomoże nam szybko reagować, gdy wprowadzające w błąd informacje będą się rozprzestrzeniać - dodał.

Czytaj także: Nowe iPhone’y mogą powodować ZATRZYMANIE ROZRUSZNIKA SERCA! Jak to możliwe?

Zobacz, jak działa Birdwatch:

- Wiemy, że na początku może być bałagan i czasami mamy problemy, ale uważamy, że jest to system, który warto wypróbować - podkreśla wiceprezes Twittera.

Czytaj także: Przypłaciła życiem internetowy challenge. Śmiertelna "zabawa" na Tik Toku szokuje!

Fake newsy na Twitterze

W ostatnim czasie Twitter czuł większą presję dotyczącą usuwania fake newsów z platformy. Miało to związek m.in. z pandemią koronawirusa. W marcu ub.r., w obliczu zalewu dezinformacji na temat pandemii, serwis zaczął usuwać "wprowadzające w błąd i potencjalnie szkodliwe treści" dotyczące Covid-19. W maju wprowadził etykiety oznaczające tweety, które zawierały teorie spiskowe na temat pochodzenia choroby Covid-19 i fałszywych leków.