Biegasz i czujesz przypływ euforii? To nie przez endorfiny, a substancję podobną do marihuany

i

Autor: freeimages.com/Ricky Right

Biegasz i czujesz przypływ euforii? To nie przez endorfiny, a substancję podobną do marihuany

2021-03-18 12:58

Biegasz dużo i czujesz po biegu nagły przypływ euforii i tak zwane 'pozytywne zmęczenie'? To nie kwestia endorfin, a substancji, które przypominają marihuanę. Co dokładnie zachodzi w naszym organiźmie?

Jeżeli biegacie lub uprawiacie jakieś inne sporty, nie musicie chyba byś specjalnie przekonywani, że aktywność fizyczna to samo zdrowie. Często uczucie szczęścia po wysiłku przypisywano endorfinom, które miały wytwarzać się w naszym ciele. Jak się okazuje, to nie przez endorfiny, a przez substancję, która przypomina marihuanę!

Naleśnikami z marihuaną nakarmił mamę chorą na raka

Biegasz lub uprawiasz inny sport, a po wszystkim odczuwasz euforię? To wszystko przez substancję, która przypomina marihuanę

Według badań niemieckich naukowców, to całe uczucie, to zasługa endokannabinoidów – naturalnie produkowanych przez organizm substancji, które działają podobnie do marihuany. Tak zwany 'haj biegacza' uaktywnia w mózgu ćwiczącego także dużą ilość adrenaliny, dzięki której nie odczuwamy od razu bólu. To dlatego, gdy podczas treningu doznamy kontuzji, ból odczuwamy dopiero po zakończeniu ćwiczeń.

Jak widać, naturalny haj jest najlepszy i najtańszy, wystarczy tylko wziąć się za ćwiczenia. Generalnie, wszystko to przez cząsteczki endokannabinoidów, które cały czas wytwarzają się w organizmie. Ludzkie ciało nie przestanie nigdy zadziwiać.

Sonda
Czy marihuana powinna być w Polsce legalna?