Bez fajerwerków i koncertów. To będzie pierwszy taki Sylwester w Warszawie!

2020-12-29 14:36

Zamiast corocznej noworocznej hucznej imprezy na placu Bankowym - będą atrakcje online. A zamiast fajerwerków - pokaz świateł, które zobaczymy z każdej części miasta. Miejska sylwestrowa zabawa przenosi się z warszawskich ulic do naszych domów. - Przez pandemię musimy bawić się inaczej - tłumaczą władze miasta.

Sylwester bez godziny policyjnej, ale zakaz wychodzenia z domu obowiązuje? O co chodzi? Komentarz Adama Federa [WIDEO]

Sylwester 2020 w Warszawie: Bez hucznej imprezy na Bankowym

Ogromna scena, występy gwiazd światowego formatu czy spektakularny pokaz laserów – tak do tej pory wyglądał warszawski Sylwester. Na organizowaną co roku imprezę miejską przychodziły tłumy warszawiaków. Ze względu na epidemię, w tym roku musimy bawić się trochę inaczej.

- W trudnym dla nas wszystkich 2020 roku zabawa z ulic miasta musi przenieść się do naszych domów. Chcemy jednak, aby warszawiacy mogli poczuć choć odrobinę Sylwestrowej atmosfery. Dlatego tuż przed północą na fasadzie Pałacu Kultury i Nauki, a także na warszawskim niebie, rozbłyśnie spektakularny pokaz świateł. Świetlne „fajerwerki” zostały zaprojektowane tak, aby było widać je z niemal każdego okna i balkonu - mówi Karolina Gałecka z warszawskiego ratusza.

Impreza online z niespodziankami!

Koncert świateł będzie można oglądać również w internecie. Na facebookowych miejskich profilach mieszkańców czekają konkursy z nagrodami.

Zgodnie z wprowadzonymi przez rząd obostrzeniami, obowiązuje bezwzględny zakaz zgromadzeń. Dlatego tak ważne jest, że atrakcje przygotowane przez Warszawę będzie można podziwiać, nie wychodząc z domu. Decyzja o odwołaniu klasycznej miejskiej imprezy zapadła jeszcze we wrześniu. Wszystko ma związek z niestabilną sytuacją epidemiczną w całym kraju. Zgodnie z decyzją prezydenta Rafała Trzaskowskiego od 2018 roku podczas Sylwestra nie używamy wyrobów pirotechnicznych. W imieniu warszawskich zwierząt o to samo apelujemy do wszystkich mieszkańców - tłumaczy Gałecka.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Popularne skróty. Niby znasz je wszystkie, ale czy wiesz, jak je poprawnie rozwinąć?

Pytanie 1 z 15
Co oznacza skrót GIF?
Źródło: Sylwester 2020 w Warszawie bez fajerwerków i koncertów! Jakie atrakcje szykuje stolica?