Stefan Wyszyński

i

Autor: AntoinePound flickr.com

Beatyfikacja kardynała Wyszyńskiego w Warszawie - kiedy się odbędzie? Kto ma reprezentować Papieża?

2021-04-23 14:53

Na stronie Archidiecezji Warszawskiej pojawił się komunikat Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego o beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego. Ceremonia odbędzie się w Warszawie. Wraz z nim kanonizowana będzie również Róża Maria Czacka. Znana jest już data uroczystości oraz nazwisko przedstawiciela Papieża.

Beatyfikacja kardynała Wyszyńskiego w Warszawie z nową datą - to już oficjalna wiadomość. Informacja o tym, że kardynał zostanie uznany przez Kościół katolicki za błogosławionego, przekazana została przez Arcybiskupa Metropolitę Warszawskiego za pośrednictwem Archidiecezji Warszawskiej. Wraz z Wyszyńskim, beatyfikowana będzie Róża Maria Czacka - polska zakonnica, założycielka Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi. Przypomnijmy, że pierwsza data beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia została anulowana. Ceremonię zaplanowaną na 7 czerwca 2020 zawieszono bezterminowo z uwagi na pandemię COVID-19. Teraz papież Franciszek przekazał Kościołowi w Polsce nową datę. Wiadomo również, kto będzie reprezentował Ojca Świętego podczas beatyfikacji kardynała Wyszyńskiego i siostry Czackiej.

Tak wygląda praca szpitala w czasie pandemii

Nowa data beatyfikacji kard. Wyszyńskiego

Z komunikatu kardynała Kazimierza Nycza dowiadujemy się o nowej dacie ceremonii beatyfikacji Stefana Wyszyńskiego i Róży Marii Czackiej. Uroczystości w Warszawie odbędą się 12 września 2021 roku, o godzinie 12.00. Tę datę wybrał papież Franciszek.

Beatyfikacja kard. Wyszyńskiego - kto będzie reprezentował Papieża?

Z tego samego komunikatu dowiadujemy się również, kto pojawi się podczas ceremonii beatyfikacji w imieniu Ojca Świętego. Kardynał Kazimierz Nycz pisze:

Podczas wrześniowej uroczystości, papieża Franciszka będzie reprezentował kard. Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji do Spraw Kanonizacyjnych, który dokona promulgacji dekretu beatyfikacyjnego.

Komitet Organizacyjny wznawia pracę

Kardynał poinformował też, że swoją pracę wznawia komitet organizacyjny ceremonii beatyfikacji. To właśnie jego członkowie będą wkrótce przekazywać dalsze szczegóły dotyczące uroczystości w Warszawie 12 września.

Źródło: Beatyfikacja kardynała Wyszyńskiego w Warszawie - kiedy się odbędzie? Kto ma reprezentować Papieża?