Alerty trzeciego stopnia dla Mazowsza! Bardzo trudna sytuacja hydrologiczna w Polsce [MAPA]

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne, IMGW zrzut ekranu Alerty trzeciego stopnia dla Mazowsza! Bardzo trudna sytuacja hydrologiczna w Polsce [MAPA]

Alerty trzeciego stopnia dla Mazowsza! Bardzo trudna sytuacja hydrologiczna w Polsce [MAPA]

2021-09-01 18:30

Rośnie poziom wody w rzekach na Mazowszu! Wydano ostrzeżenia hydrologiczne drugiego i trzeciego stopnia. Obowiązują w zlewni górnej i środkowej Wisły, górnej i środkowej Odry oraz w zlewni górnej Warty. Bardzo trudna sytuacja jest także na południu kraju.

Czerwone alerty IMGW

Bardzo wysoki poziom wody w rzekach na Mazowszu! Wydano ostrzeżenia hydrologiczne dla Mazowsza - w niektórych miejscach nawet trzeciego stopnia. Od rana największe wzrosty występowały lokalnie na południu kraju.

W tej chwili monitorujemy sytuację na Mazowszu. - Ten poziom w rzekach może się podnosić. Strażacy są przygotowani na pewno sprzętowo. Mamy to wszystko u siebie. Jeżeli będzie taka konieczność to oczywiście będziemy dysponowali siły i środki nad brzegi - mówi rzecznik mazowieckiej straży pożarnej Karol Kierzkowski.

Czytaj także: Pogoda WRZESIEŃ 2021 w Polsce: gorący miesiąc zaskoczeniem! Prognoza długoterminowa

Poziom wody na Mazowszu rośnie na czterech rzekach: Liwiec, Iłżance, Mławce i też na Wiśle. - Na Wiśle w tej stronie przechodzi fala kulminacyjna przez Kraków, ale w najbliższych dniach ta fala prawdopodobnie dotrze tutaj również do woj. mazowieckiego przez powiat lipski, gdzieś do Warszawy - dodaje.

Najwięcej interwencji strażacy notują na południu kraju. Tylko w ciągu poprzedniej doby na skutek burz i ulew strażacy musieli interweniować ponad tysiąc razy.

IMGW: Mapa ostrzeżeń hydrologicznych

i

Autor: IMGW, zrzut ekranu IMGW: Mapa ostrzeżeń hydrologicznych

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Podtopione ulice i połamane drzewa. Czy wiesz, jak zachować się podczas burzy? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Czy podczas burzy można wychodzić z domu?
Raport z Anteny 01.09.2021
Źródło: Alerty trzeciego stopnia dla Mazowsza! Bardzo trudna sytuacja hydrologiczna w Polsce [MAPA]