Aleksandra Mirosław

i

Autor: PAP / Leszek Szymański Aleksandra Mirosław

Aleksandra Mirosław pobiła REKORD ŚWIATA! Jak szybko wspięła się Polka?

2021-08-06 11:32

We wspinaczce sportowej na Olimpiadzie Tokio 2020 został pobity rekord świata. Dokonała tego Polka - Aleksandra Mirosław. Nasza reprezentantka weszła na ścianę błyskawicznie! Czy dzięki niej Polska zyska kolejny olimpijski medal?

Rekord świata Aleksandry Mirosław - ile wynosi?

Aleksandra Mirosław z rekordem świata we wspinaczce sportowej na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020! W piątek, 6 sierpnia, Polka we wspaniałym stylu zdobyła ścianę podczas próby czasowej. jej rywalką była Anouck Jaubert z Francji. Aleksandra Mirosław nie dała jej żadnych szans. Błyskawiczne wejście w czasie 6,84 sekundy to najlepszy wynik na Świecie! Poprzedni rekord - 6,96 - należał do Rosjanki Julii Kapliny. Aleksandra Mirosław znakomicie radziła sobie w całym turnieju. W ćwierćfinale była szybsza od Chaehyun Seo z Korei Południowej, natomiast w półfinale miała lepszy czas niż Akiyo Noguchi z Japonii. Polka jest naszą kolejną wielką szansą na olimpijski medal Igrzysk Tokio 2020. Wszystko rozstrzygnie się po dwóch konkurencjach zaplanowanych na piątek, 6 sierpnia.

Wojciech Nowicki po zdobyciu olimpijskiego złota

Czy będzie medal dla Aleksandry Mirosław?

Próba czasowa to koronna konkurencja Aleksandry Mirosław. W piątek, 6 sierpnia, przed Polką jeszcze dwie konkurencje - bouldering (godz. 11:30) i prowadzenie (godz. 14:10). Miejsca zawodniczek ustala się na podstawie iloczynu miejsc wywalczonych w poszczególnych konkurencjach. Jeśli pójdzie jej równie dobrze, co w finale czasówki, doliczymy kolejny krążek do klasyfikacji medalowej. Jeśli tak się stanie, zaktualizujemy ten artykuł. Zostańcie z nami.

Aktualizacja - z rekordem, ale bez medalu

Aleksandra Mirosław skończyła rywalizację tuż za podium. Do brązowego medalu brakowało jej naprawdę niewiele. Na swoim koncie ma jednak rekord świata w czasówce. Gratulujemy!

Źródło: Aleksandra Mirosław pobiła REKORD ŚWIATA! Jak szybko wspięła się Polka?