Wojtek Miłoszewski w “Mellinie” Eski ROCK!

i

Autor: Materiały prasowe - PHOTO MARCIN WZIONTEK/ SUPER EXPRSS "Mellina" Eski ROCK - Wojtek Miłoszewski

Wojtek Miłoszewski w “Mellinie” Eski ROCK!

2023-07-21 9:13

W czwartek 20 lipca, o godzinie 18:00, swoją premierę miał dwudziesty dziewiąty już odcinek talk show “Mellina”, prowadzonego przez Marcina Mellera - historyka, dziennikarza i autora książek. Tym razem gościem epizodu był Wojtek Miłoszewski - polski powieściopisarz, dramaturg, autor scenariuszy. O czym opowiedział w “Mellinie”?

Gościem najnowszego odcinka talk-show “Mellina” był Wojtek Miłoszewski. Karierę rozpoczął jako autor scenariusz - spod jego ręki wyszły wybrane skrypty takich produkcji, jak “Wataha” i “Prokurator”. To także on napisał scenariusze do ponad osiemdziesięciu odcinków paradokumentu “Policjantki i policjanci”. Jako pisarz zadebiutował w 2017 roku powieścią “Inwazja” z gatunku political fiction, w kolejnych latach ukazały się następne pozycje: “Farba” i “Kontra”. W 2018 roku swoją premierę miała za to książka “Kastor”, czyli pierwszy tom cyklu kryminalnego o komisarzu Kastorze Grudzińskim. Druga powieść, przedstawiająca losy Grudzińskiego, “Bez reszty” została wydana w 2020 roku.Wojtek Miłoszewski to także autor powieści audio: “Galaktyka” i “Mierzeja”. Nazwisko pisarza i scenarzysty nie jest Wam obce? Nic dziwnego! Jest on młodszym bratem Zygmunta Miłoszewskiego, który był gościem trzeciego odcinka “Melliny”!

ZOBACZ TAKŻE: Zygmunt Miłoszewski w "Mellinie"

Wojtek Miłoszewski w rozmowie z Marcinem Mellerem w “Mellinie” Eski ROCK!

W rozmowie z Marcinem Mellerem, Wojtek Miłoszewski opowiedział nieco więcej o jednej ze swoich książek, w której mowa jest o inwazji Rosji na Polskę. Było to kilka lat temu. W “Inwazji” czytamy m.in. o upadku Ukrainy i ataku Rosji na nasz kraj. Czy to tylko fikcja literacka? Posłuchacie też, jak awaria rekina przyczyniła się do sukcesu filmu "Szczęki" Spielberga:

Opisał upadek Ukrainy i atak Rosji na Polskę. Wojtek Miłoszewski przewidział przyszłość? - Wojciech Miłoszewski - Mellina #29

Jakby on zrobił slasher i ten rekin by się nie zepsuł i to byłby taki sam slasher jak inne, to możliwe, że takiego sukcesu by nie odniósł.

“Mellina” - wyjątkowy talk show w Esce Rock!

Na początku stycznia 2023 roku swoją premierę miał najnowszy projekt Eski Rock. Mowa o wyjątkowym talk show “Mellina”, którego prowadzącym został historyk, dziennikarz radiowy i telewizyjny, pisarz, autor przebojowej powieści sensacyjnej „Czerwona Ziemia” – Marcin Meller. “Mellina” ma postać projektu multimedialnego, który można oglądać w serwisie YouTube na kanale Eski Rock oraz na stronie internetowej eskarock.pl, jak i słuchać jako podcastu w serwisach streamingowych. Nowy program to talk show, jakiego jeszcze nie było! Wyjątkowe studio, wspaniali goście, bezkompromisowe pytania i rozmowy, o których wiadomo jedno - zabraknie w nich polityki! Premiera nowego odcinka ma miejsce w każdy czwartek o godzinie 18:00 na kanale Youtube Eski Rock. Podcast dostępny jest także na Spotify i w środę na antenie Eski Rock o 23:00.