Te gwiazdy muzyki próbowały aktorstwa, ale coś wyjątkowo nie zagrało

i

Autor: YouTube

Te gwiazdy muzyki próbowały aktorstwa, ale coś wyjątkowo nie zagrało

2023-03-09 14:27

Kiedy ktoś osiąga sukces w showbiznesie najczęściej jego agenci, menadżerowie lub on sam stara się „wycisnąć” swoje 5 minut do maksimum. W końcu nigdy nie wiadomo kiedy i dlaczego uwaga fanów odwróci się i przejdzie na kogoś innego. Póki trwa, póty należy grać, występować, pokazywać się. Czasem jednak próby zaistnienia w różnych rodzajach sztuki nie wychodziły znanym gwiazdom rocka na dobre. Oto kilka przykładów.

To zjawisko dotyka wszystkie branże związane ze sztuką, szczególnie wizualną. Choć czy muzyka od czasu wprowadzenia teledysku także się taką nie stała? Z pewnością od początku teledysków wygląd gwiazd stał się równie, a czasem ważniejszy, niż muzyka. Zatem jeśli sprawdzi się w jednym, to czemu nie i w drugim prawda? No cóż, nie zawsze.

1. Madonna

Królowa popu bardzo lubi występy na srebrnym ekranie. Zagrała do tej pory w około 27 filmach, są już zapowiedziane kolejne tytuły z jej udziałem. Próbowała swoich sił jako aktorka, ale także reżyserka. Jej film "W.E." doczekał się nominacji do Oscara, ale krytyka i publiczność nie oceniła go przychylnie. Jeśli chodzi o role filmowe, to oczywiście wciąż najgłośniejszą pozostaje film "Evita". Był przebojem kasowym, ale artystycznie oceniano go dość chłodno. Wokalistka dostała także swego czasu Złotą Malinę, jako najgorsza aktorka, za występ w filmie Shanghai Surprise.

2. Neil Diamond

W filmie "The Jazz Singer" zagrał młodego artystę żydowskiego pochodzenia, który godzi tradycyjne życie w religijnej społeczności z pisaniem piosenek i występowaniem w jazzowej kapeli... przemalowany na Afroamerykanina. Dzisiaj coś takiego by nie przeszło, a film pozostaje zapomniany. W USA temat "blackface" czyli przypadku przebierania białych za ciemnoskórych, co uwypukla stereotypy i staje się karykaturą tych drugich, jest wyjątkowo drażliwy.  

3. Roy Orbison

Delikatny głos od romantycznych piosenek i nieśmiertelnego "Pretty Woman" zagrał niegdyś w filmie rewolwerowca, który strzelał... z gitary. Było tak żenująco, jak to brzmi.  

4. Gene Simmons

Taka lista nie miałaby racji bytu bez Gene'a Simmonsa, człowieka, który potrafi zmonetyzować wszystko. Jeśli jest szansa na czymś dodatkowo zarobić w showbiznesie, on zawsze tam jest. Dlatego także próbował sił w filmach. Zagrał w "Runaway", dziś kultowym, choć raczej wśród fanów filmów klasy B, obrazie s-f, którego główną gwiazdą był Tom Selleck. Simmons wcielił się w postać głównego złego. 

5. Bon Jovi

Jego piosenki inspirowane filmem "Young Guns II" dały mu start doskonałej solowej kariery, a "Blaze of Glory" do dziś grają stacje radiowe całego świata. Warto jednak przypomnieć także czas, gdy zdecydował się na aktorstwo. Zagrał między innymi w horrorze, który wyszedł od razu na video "Vampires: Los Muertos", dramatach "Moonlight and Valentino" oraz "The Leading Man", slasherze "Cry Wolf" oraz historycznym "U-571", który opowiadał kompletnie zmyśloną historię o próbie zdobycia przez Amerykanów nazistowskiej maszyny szyfrującej Enigma podczas drugiej wojny światowej. Cóż, praktycznie wszystkie filmy z głównymi rolami Jona wyszły niezbyt udanie. 

Rockowe teledyski, wyreżyserowane przez słynnych filmowców