Led Zeppelin przejmują TikToka! Cała twórczość znalazła się w serwisie

i

Autor: screen: https://www.tiktok.com/@ledzeppelin/video/7023371571737726213

Robert Plant był onieśmielony, gdy Jimmy Page dołączył do Led Zeppelin. O co chodziło?

2022-03-15 12:50

Historia Led Zeppelin jest teoretycznie wszystkim znana, jednak co jakiś czas muzycy sobie przypominają rożne fakty, które rozjaśniają pewne wydarzenia. Tak było niedawno, gdy Robert Plant przypomniał sobie, jak do grupy dołączył Jimmy Page.

Historia Led Zeppelin została opowiedziana tyle razy, że aż trudno uwierzyć, że są jeszcze fakty, które nie ujrzały światła dziennego. Niedawno Robert Plant przypomniał historię, gdy w zespole pojawił się Jimmy Page, co mocno Planta onieśmieliło. O co dokładnie chodziło?

Co tam w środku gra - Black Sabbath - Technical Ecstasy

Robert Plant był onieśmielony, gdy Jimmy Page dołączył do Led Zeppelin. O co chodziło?

W wywiadzie dla 'Desert Island Disc' wspominał, jak w 1968 roku dołączyli wraz z Johnem Bonhamem do Led Zeppelin. Gdy poznali Jimmy'ego Page'a, byli zawstydzeni:

Bonham i ja pochodziliśmy z Black Country, gdzie byliśmy dobrze znani, ale nagle znaleźliśmy się u boku Johna Paula Jonesa i Jimmy’ego Page’a, którzy mieli już poważny dorobek, byli bardziej dojrzali i lepiej obeznani z melodiami, strukturami piosenek i tak dalej. Poczułem, że nogi się pode mną uginają. Co prawda chciałem być w gronie najlepszych, ale kiedy ich spotkałem, poczułem się onieśmielony.

Jak wiadomo, Panowie bardzo się polubili i znaleźli wspólny język, co zaowocowało wspaniałą karierą.

Jak zmieniała się Metallica na przestrzeni lat? Zobacz zdjęcia zespołu