Czy na pewno pamiętasz cytaty z filmu Poszukiwany, Poszukiwana? Quiz

i

Autor: Kadr z filmu "Poszukiwany, poszukiwana" (1972) - zdjęcia Jan Laskowski Quiz z cytatów z filmu "Poszukiwany, Poszukiwana"

quizy

"Poszukiwany, poszukiwana" - rozpoznasz najlepsze dialogi z filmu? Quiz dla widzów z dobrą pamięcią

2024-05-12 20:00

Już ponad pięćdziesiąt lat temu na ekrany polskich kin trafiła jedna z najbardziej kultowych komedii wszech czasów. Film "Poszukiwany, poszukiwana" już wtedy zdobył wierne grono widzów, a sytuacja ta nie zmieniła się przez cały ten czas. Jednym z atutów produkcji jest jej scenariusz, w którym padają wypowiedzi zupełnie już kultowe. Czy dobrze je pamiętasz? Rozwiąż quiz!

W historii polskiej kinematografii nie brak produkcji, które cieszą się statusem kultowych. Jedną z nich jest film w reżyserii Stanisława Barei, czyli słynna już komedia Poszukiwany, poszukiwana. Trafiła ona na ekrany rodzimych kin dokładnie 22 kwietnia 1973 roku, co oznacza, że skończyła w mijających miesiącach równo pięćdziesiąt lat! Czas mija, a zdaje się, że nadal ciężko dziś o osobę, której tytuł Poszukiwany, poszukiwana nikomu nic by nie powiedział. Produkcja ta emitowana jest regularnie do dziś, a kolejne smaczki odnajdują w niej coraz to nowe pokolenia widzów, fanów polskiego kina dawnych lat, wielbicieli twórczości Barei. Ten jest współautorem scenariusza do filmu filmu, wraz z Jackiem Fedorowiczem. Dwójka ta stworzyła skrypt zupełnie wyjątkowy, szczególny, obfitujące w zabawne wypowiedzi i zapadające w pamięć dialogi. Ci najlepsze, wiele z fraz, które padają w filmie używane są i przywoływane do dziś.

Historia z Koprem - Poszukiwany, poszukiwana

Cytaty z filmu "Poszukiwany, poszukiwana" - rozwiąż quiz

W takim razie czas na quiz! Czy dobrze pamiętasz słynne cytaty i powiedzonka z produkcji Poszukiwany, poszukiwana?

Sprawdź się!

Czy na pewno pamiętasz cytaty z filmu "Poszukiwany, Poszukiwana"? Quiz

Pytanie 1 z 10
Uzupełnij cytat z filmu: "Trzeba tylko przełamać... i czernie automatycznie pójdą w głąb"
Listen on Spreaker.