Jak dobrze pamiętasz film Poszukiwany, Poszukiwana? QUIZ dla fanów najlepszych polskich komedii

i

Autor: Kadr z filmu "Poszukiwany, Poszukiwana" (1972) QUIZ z filmu "Poszukiwany, poszukiwana"

QUIZ

"Poszukiwany, Poszukiwana" - rozwiąż quiz i sprawdź, czy nie musisz przypomnieć sobie słynną komedię!

2024-07-03 15:25

W polskiej kinematografii nie brak dowodów na potwierdzenie określenia, że Stanisław Bareja był prawdziwym 'królem polskiej komedii przełomu lat 70. i 80." Filmowiec jak nikt inny potrafił oddać za pomocą humoru specyfikę czasów, w jakich żył. Jedną z produkcji, jaka wyszła spod jego rąk, jest legendarna już komedia "Poszukiwany, poszukiwana". Sprawdź się w quizie na temat filmu!

Historia jednej z najsłynniejszych polskich komedii lat 70. zainspirowana została prawdziwym, prywatnym życiem reżysera Stanisława Barei i jego żony, Hanny Kotkowskiej-Barei. Kobieta pracowała w Muzeum Narodowym w Warszawie jako historyczka sztuki i to tam właśnie usłyszała o historii rzekomego zaginięcia jednego z dzieł Alfonsa Karnego. Opowiedziała o niej mężowi, a że para zatrudniała w tym okresie swojego życia gosposie domowe, pomysł na scenariusz zrodził się niemal sam. Bareja napisał go razem ze słynnym polskim aktorem, prezenterem i satyrykiem Jackiem Fedorowiczem, który początkowo był jednym z kandydatów do głównej roli. Ta ostatecznie przypadła Wojciechowi Pokorze. Produkcja filmu miała miejsce w 1972 roku, a już w kwietniu następnego roku trafiła ona na ekrany polskich kin. Opinie krytyków na temat projektu Poszukiwany, poszukiwana były, jak to w okresie PRL-u, podzielone, film jednak stał się ogromnym sukcesem kasowym.

Historia z Koprem - Poszukiwany, poszukiwana

"Poszukiwany, poszukiwana" - quiz ze słynnej komedii

Dziś jedna z produkcji Barei cieszy się mianem kultowej i regularnie można ją oglądać w rodzimej telewizji. Jak dobrze ją pamiętasz?

Sprawdź się w quizie:

Jak dobrze pamiętasz film "Poszukiwany, Poszukiwana"? QUIZ dla fanów najlepszych polskich komedii

Pytanie 1 z 10
Ile lat więzienia groziło Stanisławowi za rzekomą kradzież obrazu?
Listen on Spreaker.