Johnny / Northman / Batman

i

Autor: NEXT FILM / Universal / Warner Bros/Ferrari Press/East News

Polskie i zagraniczne filmy, o których będzie głośno w 2022 roku. Na te produkcje warto czekać

2022-01-04 15:41

Rok 2022 zapowiada się naprawdę dobrze w branży filmowej. Wszyscy widzowie nie mogą się doczekać zapowiedzianych premier. Wybraliśmy kilka polskich i zagranicznych produkcji, na które koniecznie trzeba będzie wybrać się do kina. Do dzieła!

Polskie i zagraniczne filmy, o których będzie głośno w 2022 roku. Na te produkcje warto czekać. Rok 2022 zapowiada się naprawdę interesująco dla wszystkich fanów dobrych filmów. Polscy i zagraniczni twórcy szykują dla nas kawał dobrego kina, więc na pewno nie będziemy narzekać na nudę. W 2021 roku mieliśmy m.in. genialnego Spider-Mana, Diunę, a także nie zabrakło polskich produkcji - Żeby nie było śladów, Powrót do tamtych dni, czy Furiozy. Co czeka nas w kolejnym roku? Wybraliśmy kilka tytułów, obok których nie można przejść obojętnie.

Johnny

Dawid Ogrodnik przechodzi samego siebie. Zapowiada się znakomita kreacja aktorska i interesująca ekranizacja historii o znanym księdzu Janie Kaczkowskim. Po pierwszych zdjęciach już wiemy, że to może być naprawdę dobry film. Premiera 23 września 2022 r.

Niebezpieczni dżentelmeni

Gwiazdorska obsada, a w niej Tomasz Kot, Marcin Dorociński, Andrzej Seweryn i Wojciech Mecwaldowski. Wcielają się w bohaterów, którzy pewnej nocy wypili za dużo i budzą się na drugi dzień obok zwłok nieznanego mężczyzny. Po chwili do drzwi dobijają się stróże prawa. Produkcja zapowiada się bardzo ciekawie. Premiera w polskich kinach 18 listopada 2022 r.

Sonda
Na które filmy czekasz najbardziej?

Każdy wie lepiej

Komedia, w której dominują ciepłe relacje i duża bliskość z bohaterami. Opowiada o perypetiach pary, która próbuje złożyć jedną rodzinę z dwóch odmiennych światów. Cudze dzieci, byli małżonkowie, nachalni dziadkowie. Na ekranie m.in. Joanna Kulig, Michał Czernecki i Andrzej Seweryn. Premiera 18 lutego 2022 r.

The Batman

Przygody Batmana ponownie na wielkim ekranie. Człowiek nietoperz wraca do Gotham, a w jego rolę wciela sie Robert Pattinson. Premierę kilka razy przekładano i mamy nadzieję, że tym razem podana data jest już tą ostateczną. Premierę zaplanowano na 22 marca 2022 r.

The Northman

To mocny historyczny thriller osadzony w czasach wikingów. Akcja serialu rozgrywa się na Islandii, a głównym bohaterem jest wiking Amleth, którego ojciec został zamordowany. Syn wyrusza w świat po zemstę. W filmie pojawi się Nicole Kidman oraz Anya Taylor-Joy (znana z Gambitu Królowej). Produkcja wejdzie do kin 22 kwietnia 2022 r.

Elvis

Król rock and rolla wraca w wielkim stylu! Popularność muzycznych biografii sprawiła, że znany muzyk dostanie również swoją. Film skupi się głównie na pierwszych i ostatnich latach kariery. W głównej roli genialny Austin Butler. Premiera 24 czerwca 2022 r.

TOP 5 SERIALI o Miłości [Kozacka miłość, Elif, Więzień miłości] | ESKA XD - Hotplota #37
Źródło: Polskie i zagraniczne filmy, o których będzie głośno w 2022 roku. Na te produkcje warto czekać