Martin Scorsese

i

Autor: PATRICIA DE MELO MOREIRA/AFP/East News

FILMY

Martin Scorsese nakręci film o Jezusie! Nawet spotkał się z papieżem

2023-05-30 14:17

Martin Scorsese spotkał się z papieżem. Wizyta w Watykanie okazała się niezwykle ciekawa, bo właśnie tam dowiedzieliśmy się, że słynny reżyser nakręci... film o Jezusie. Przypomnijmy, że Scorsese ma już za sobą kilka filmów o tematyce chrześcijańskiej. Jeden z nich wywołał nawet ogromne kontrowersje. Czy teraz będzie inaczej?

Martin Scorsese ma ostatnio dobry czas. W sumie, kiedy on nie miał dobrego czasu? No dobra, znalazłoby się kilka momentów. Jednym z nich jest na pewno projekt "Ostatnie kuszenie Chrystusa" z Willem Dafoe w roli Jezusa. Nie chodzi o jednak o jakość i wykonanie - w końcu Scorsese dostał za niego Oscara, a sam tytuł nominowano też do Złotych Globów, a soundtrack nawet do Grammy. Jednak nie wszyscy widzowie odebrali ten film pozytywnie. Szczególnie chrześcijanie, którzy krytykowali produkcję, a niektórzy nawet apelowali o wycofanie jej z obiegu! Umówmy się, filmy poruszające takie tematy to trudny orzech do zgryzienia. Mimo wszystko, reżyser zdecydował, że jeszcze raz poruszy tematy religijne, co ogłosił osobiście w Watykanie.

ZOBACZ: "Pasja" doczeka się kontynuacji. Widzowie komentują "Jezus to nie Batman"

Najdziwniejsze rekordy filmowe, w które trudno uwierzyć | To Się Kręci #3

Martin Scorsese spotkał się z papieżem i... nakręci nowy film!

Filmy o tematyce chrześcijańskiej, czy po prostu religijnej, nie są wcale obce słynnemu reżyserowi. Nakręcił nie tylko "Ostatnie kuszenie Chrystusa", ale również "Milczenie" z Andrew Garfieldem, Adamem Driverem i Liamem Neesonem. Na tym jednak się nie skończy, bo artysta bierze się za kolejny tytuł. Martin Scorsese nakręci film o Jezusie, chociaż nie pochwalił się szczegółami, a o nowym projekcie poinformował na jednej z konferencji w Watykanie. Pojawił się tam na prywatnej audiencji z papieżem Franciszkiem oraz przemówił na wydarzeniu organizowanym przez "La Civiltà Cattolica". Podczas spotkania z redakcją wygłosił, że "Ewangelia wg św. Mateusza" Pasoliniego jest dla niego niezwykle ważnym dziełem. Jednocześnie zdecydował, że odpowie na jeden z apelów Franciszka i zrealizuje kolejny film, w którym postara się "pokazać Jezusa".

Odpowiedziałem na apel papieża do artystów w jedyny sposób, jaki znam - wyobrażając sobie i pisząc scenariusz filmu o Jezusie [...] A teraz zamierzam go nakręcić." - wyznał Martin Scorsese

Nowy projekt zostanie odebrany podobnie jak produkcja z Willem Dafoe, czy może jest cień szansy, że dostaniemy dobre kino, którym większość będzie się zachwycać? Na ten moment trudno to jakkolwiek komentować, bo szczegóły fabuły i obsada są trzymane w tajemnicy. Martin Scorsese nie ogłosił również przybliżonej daty, ale przed 2024 rokiem nie ma co liczyć na ukazanie się filmu. O tym, kto zagra Jezusa i na temat pozostałej obsady będziemy informować na bieżąco!

Źródło: Martin Scorsese nakręci film o Jezusie! Nawet spotkał się z papieżem