Koronawirus w Polsce: Premier wprowadza ograniczenie w przemieszczaniu się po kraju

2020-03-24 14:49
Ilustracja do artykułu
Autor: freeimages/Maciek PELC

Rozprzestrzeniający się w Polsce koronawirus, zmusił rząd do podjęcia niezbędnych kroków, aby opanować pandemię. Podczas specjalnej konferencji, premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że na terenie Polski będzie obowiązywało ograniczenie, w przemieszczaniu się po kraju. Co to oznacza?

Koronawirus rozprzestrzenia się w naszym kraju coraz szybciej, o czym mogą świadczyć nowe, potwierdzone przypadki zachorowań. Aby zatrzymać pandemię koronawirusa w Polsce, premier Mateusz Morawiecki, ogłosił podczas specjalnej konferencji, że na terenie kraju wprowadzone zostanie, ograniczenie w przemieszczaniu się. Co to oznacza?

SPRAWDŹ STATUS KONCERTU, PODCZAS PANDEMII KORONAWIRUSA. LIVE NATION UDOSTĘPNIA SPECJALNĄ STRONĘOgraniczenie w przemieszczaniu się po Polsce. Co to oznacza?

Podczas specjalnej konferencji prasowej, premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że konieczne staje się wprowadzenie, ograniczonego przemieszczania się po Polsce. Co to oznacza?

Aby zapobiec powiększania się pandemii, od 25 marca wprowadzone zostaje:

- ograniczenie wychodzenia z domu, poza niezbędnymi sytuacjami: wyjście do apteki, wyjście do sklepu, wizyta u lekarza, dojechanie do pracy

- wprowadza się zakaz zgromadzeń, dotyczy to bulwarów, lasów i parków

- w tramwajach i autobusach miejskich może jeździć, tylko tylu pasażerów, ile jest miejsc siedzących po podzieleniu przez dwa. Oznacza to, że co drugie miejsce ma być wolne

- jakiekolwiek zgromadzenia mają zostać ograniczone do dwóch osób

- ograniczenie liczby osób w obrzędach liturgicznych do 5 osób (nie licząc kapłanów i ministrantów)
Podczas konferencji podkreślono, że rząd robi wszystko, aby po świętach wielkanocnych, sytuacja mogła wrócić do normy. Dodano również, że nie ma powodu, by odwołać teraz egzaminy i matury. Zaznaczono, że za złamanie zakazu zgromadzeń, grozić będzie mandat w wysokości 5 tysięcy złotych. Obostrzenia mają obowiązywać do 11 kwietnia 2020.

Gwarancje de minimis na lepszych warunkach