Karnawał i zabawa w czasach PRL-u - co wiesz na temat zabawy w tamtych latach? Rozwiąż quiz

i

Autor: Pixaby Quiz o zabawie i imprezach w PRL-u

QUIZ

Karnawał w czasach PRL-u - jak bawili się Polacy w tamtych latach? Quiz z dawnych czasów

2024-02-07 14:46

Karnawał już za chwilę się kończy! Jednak powiedzmy sobie szczerze - każda okazja jest dobra do zabawy, spędzenia czasu w najmilszy sposób, najlepiej z ulubionymi ludźmi u boku, świetną muzyką i pysznym jedzeniem. To, w jaki sposób bawimy się i spędzamy wolny czas zmienia się wraz z upływem lat - a jak bawili się Polacy w czasach PRL-u? Sprawdź, co wiesz na ten temat i rozwiąż quiz!

Istnieje cała masa sposobów na spędzanie wolnego czasu: jedni uwielbiają czytać książki, innych relaksuje oglądanie seriali czy filmów, jeszcze innych gry komputerowe, wideo, planszowe. Są tacy, którzy lubią poświęcać wolną chwilę na ćwiczenia, gotowanie, robienie na drutach, rozwiązywanie krzyżówek - tego typu aktywności można by wymieniać w nieskończoność, prawda? Zupełnie inną, szczególną formą spędzania wolnego czasu są imprezy, zabawy towarzyskie, czy jak mówiono dawniej "prywatki", "bale". To moment, który z reguły nie ma miejsca zbyt często, dlatego też obfituje w pyszne jedzenie, tańce do ulubionej muzyki, rozmowy ze znajomymi czy nawiązywanie zupełnie nowych relacji. Jako szczególne mogą nam dziś jawić się te imprezy, które nasi dziadkowie, rodzice, ciocie czy wujkowie organizowali i brali udział w dawniejszych latach, chociażby czasach PRL-u. Zabawy z tamtego okresu dziś wspomina się z ogromną dozą nostalgii, powstają także imprezy tematyczne "retro", nawiązujące do słynnych prywatek.

Historia z Koprem - Sylwester w PRL

Quiz o zabawie w czasach PRL-u

Co wiesz na temat tego, jak bawili się Polacy w czasach PRL-u? Czy znasz różne anegdotki na temat bawiącej się Warszawy? Rozwiąż nasz quiz i sprawdź swoją wiedzę!

Karnawał i zabawa w czasach PRL-u - co wiesz na temat nocnego życia w tamtych latach? Rozwiąż quiz

Pytanie 1 z 10
W którym roku The Rolling Stones zagrali w Sali Kongresowej?
Listen on Spreaker.