Czy pamiętasz serial “Droga? Rozwiąż quiz

i

Autor: Materiały TVP Quiz z serialu "Droga"

quizy

"Droga". Jak dobrze znasz ten serial? Rozwiąż quiz i zdobądź komplet punktów

2024-05-23 10:25

Dziś już raczej normą jest, że serial otrzymuje kilka sezonów, na które składa się kilkanaście odcinków, a gdy tak się nie dzieje produkcja, o ile od początku nie jest wskazana jako limitowana, postrzegana jest jako porażka. W dawnej polskiej telewizji jednak bywały przykłady, gdy raptem kilka odcinków starczyło, by powstała produkcja kultowa. Takową z pewnością jest serial "Droga" - rozwiąż quiz z tej produkcji!

Sylwester Chęciński to jeden z najbardziej znanych i uznawanych polskich reżyserów filmowych i telewizyjnych i scenarzystów. Największy sukces osiągnął jako współtwórca słynnej tzw. "trylogii zabużańskiej", na którą złożyły się kultowe polskie komedie: Sami Swoi, Nie ma mocnych i Kochaj albo rzuć. Pomiędzy premierą pierwszej i drugiej z wymienionych produkcji, filmowiec zaangażował się w inny projekt. Mowa o czarno-białym serialu, zatytułowanym Droga. Produkcja zadebiutowała na antenie Telewizji Polskiej w styczniu 1975 roku,a  jej fabuła skupiała się na losach poczciwego kierowcy bazy transportowej PKS Mariana Szyguła. W główną rolę w serialu wcielił się Wiesław Gołas, znany także z takich filmów, jak Rękopis znaleziony w Saragossie, Poszukiwany, Poszukiwana i seriali, chociażby Kapitan Sowa na tropie czy Czterej pancerni i pies.

Spore zmiany na grobie Wiesława Gołasa. Niezapomniani

Quiz z serialu "Droga"

Droga emitowana była jedynie przez dwa miesiące, powstało sześć odcinków serialu - tyle jednak wystarczyło, by projekt zapisał się w historii polskiej telewizji na zawsze.

Pamiętasz ten serial? Rozwiąż quiz:

Czy pamiętasz serial “Droga"? Rozwiąż quiz

Pytanie 1 z 10
Autobusem jakiej marki jeździł Marianek?
Listen on Spreaker.