Dariusz Gnatowski to nie tylko Boczek ze 'Świata według Kiepskich'. Oto inne znane role aktora

2020-10-21 11:31
Ilustracja do artykułu
Autor: WBF

Informacja o śmierci Dariusza Gnatowskiego, trafiła do mediów 20 października 2020. Wszyscy kojarzą aktora z roli sympatycznego Arnolda Boczka, w którego wcielał się ponad 20 lat. Jednak Dariusz Gnatowski ma na swoim koncie dużo więcej ról, które zapadły widzom w pamięci.

Dariusz Gnatowski zmarł 20 października 2020, a przyczyną śmierci było zapalenie płuc i ciężka niewydolność oddechowa. Wszyscy kojarzą aktora głównie z rolą Arnolda Boczka w serialu 'Świat według Kiepskich', jednak Gnatowski ma na swoim koncie inne role, które również zapadły widzom w pamięć.

DARIUSZ GNATOWSKI NIE ŻYJE. ODSZEDŁ LEGENDARNY BOCZEK ZE 'ŚWIATA WEDŁUG KIEPSKICH'


Dariusz Gnatowski to nie tylko Arnold Boczek. Oto kilka ról aktora, które zostaną widzom w pamięci

Miasto Prywatne

Film może nieznany tak bardzo jak 'Psy', jednak to podobne lata i klimat mocnego kina akcji. Produkcja pokazująca początki mafii w Polsce i Dariusz Gnatowski jako 'Barnaba', jeden z członków gangu i słynne słowa: 'żeby się zabawić, trzeba kogoś zabić'. Film warty obejrzenia.


13 Posterunek

Serial '13 Posterunek' uznawany jest za prawdziwy klasyk polskiej komedii. Perypetie poczciwych policjantów śledziła cała Polska, a w serialu pojawiał się także Dariusz Gnatowski. Aktor zagrał postać Anflosa Biernackiego, który był sutenerem i częstym gościem na tytułowym posterunku.

Sara

W słynnej Sarze, także możemy zobaczyć Gantowskiego, który wciela się w postać ochroniarza gangstera Józefa. Postawny aktor świetnie odnajdywał się w rolach twardych gości, którzy budzą strach, co z pewnością dawało odskocznię od komediowej roli w 'Świecie według Kiepskich'.NAJSTRASZNIEJSZE HORRORY ŚWIATA WYBRANE! NAUKOWCY PRZEDSTAWILI LISTĘ