Cillian Murphy – najlepsze role filmowego Oppenheimera. Które produkcje z jego udziałem warto obejrzeć?

i

Autor: materiały prasowe Cillian Murphy – najlepsze role filmowego Oppenheimera. Które produkcje z jego udziałem warto obejrzeć?

TOP5

Cillian Murphy – najlepsze role filmowego Oppenheimera. Które produkcje z jego udziałem warto obejrzeć?

2023-07-25 23:17

Cillian Murphy to szalenie utalentowany (i mocno niedoceniany) Irlandzki aktor, który zasłynął przede wszystkim rolą w serialu “Peaky Blinders” oraz licznymi występami w dziełach Christophera Nolana. Choć wciąż nie ma Oscara na koncie, zaliczył już kilka doprawdy wyśmienitych wstępów. Dziś postanowiliśmy pochylić się nad najlepszą piątką.

Cillian Murphy to aktor nietuzinkowy, wszechstronny i obdarzony niecodzienną urodą. Stalowoniebieskie oczy w połączeniu ze specyficznymi rysami twarzy stanowią jego znak rozpoznawszy, który Irlandczyk niejednokrotnie przekuł już w swój prawdziwy atut. Dziś, z okazji niedawnej premiery “Oppenheimera”, postanowiliśmy pochylić się nad jego dotychczasowymi dokonaniami i wymienić pięć absolutnie najlepszych aktorskich występów.

Cillian Murphy – najlepsze role filmowego Oppenheimera (TOP5)

Cillian Murphy zaliczył już role w poważnych dramatach, klimatach postapo i kinie superbohaterskim. Wielokrotnie grywał u Nolana, stając się niejako jego pupilkiem (coś jak Johnny Depp u Tima Burtona i Leo DiCaprio u Martina Scorsese), ale ogrom swojego talentu zaprezentował też (a może raczej przede wszystkim?) u innych twórców.

Ale bez zbędnego przedłużania – w poniższej galerii znajdziecie 5, naszym zdaniem, absolutnie najlepszych ról Cilliana Murphy’ego. Podkreślamy jednak wyraźnie – nie są to najlepsze filmy i seriale, w jakich wystąpił, a jego najlepsze kreacje aktorskie.

Quiz. „Incepcja”, „Mroczny Rycerz”, „Memento”. Jak dobrze znasz filmy Christophera Nolana?

Pytanie 1 z 10
Jaki tytuł nosi debiutancki pełnometrażowy film Christophera Nolana?
Najdziwniejsze rekordy filmowe, w które trudno uwierzyć | To Się Kręci #3
Źródło: Cillian Murphy – najlepsze role filmowego Oppenheimera. Które produkcje z jego udziałem warto obejrzeć?